STŘEDEČNÍ GLOSY 1.02.2017

Miroslava Macka
A tak jsme se poslední den v lednu dozvěděli, že zkraje měsíce se hackeři ze zahraničí nabourali do mailů ministerstva zahraničí, ale nic podstatného se nedozvěděli (což byl zcela zbytečný dodatek). Drobných útoků prý zažívá ministerstvo zahraničí denně tisíce, tento však byl velmi sofistikovaný a podobal se útoku na korespondenci americké Demokratické strany.

Viděl bych v tom ruce Putina a tisíců jeho hackerů, kteří krvelačně touží zjistit, čím se zase Česká republika chystá ovlivnit běh světa…a podobal-li se skutečně výše zmíněnému útoku, zřejmě hackeři rozkódovali heslo Luboš1…

A pokud si položíte otázku cui bono je tato informace, pak si zákonitě musíte odpovědět, že politikům, kteří chtějí setrvale zesilovat kontrolu internetu pod záminkou konání dobra.Kdyby občané nebyli ovce, mohli bychom si záhy přečíst následující zprávu:

200 000 malých obchodníků bojkotovalo EET. Babiš padl a s ostudou zmizel ze státu.Tomáš Haas:

Napřed to byl, jak premiér Trudeau oznámil, útok na muslimy.

Pak policie zveřejnila jména dvou střelců a oznámila, že jeden je imigrant odněkud z Maroka a druhý je Quebečan. Oba dva jsou muslimové, ten Quebečan je konvertita.

Další zpráva policie: zatkla ještě další dva. Ta zpráva ale téměř okamžitě zmizela. Myslím, že tu si můžeme škrtnout.

Oba střelci byli stálými návštěvníky té mešity.

Pak zas do té mešity nechodili, protože patřili k jakémusi radikálnímu Islámistickému křídlu, které se od pokojné většiny v mešitě odtrhlo.

Pak byl ten střelec jenom jeden, ten Quebečan a ten Maročan byl jen svědek.

A nakonec ten Quebečan, který jediný střílel, nebyl muslim, ale, kdyby existovalo nějaké náboženství jako "Svědci Trumpovi", byl by veleknězem. Je to totální fanda Trumpa.

Takže už víte co se stalo?

Po půl hodině sledování živé tiskové konference spojených kanadských policejních sborů zúčastněných na vyšetřování, už nevím ani to, co jsem věděl před půl hodinou. Ti dva už nemají jména, jejich národnost nebo místo narození, nebo imigrační status, ani žádné jiné informace policie nebude zveřejňovat, vyšetřování pokračuje a policie zveřejní informace až to bude možné.

Zato už víme, kolik policejních útvarů vyšetřuje, že se akce účastní více než dva tisíce policistů (jen z QPP jich je více než dvě stě) a všechny kanadské mešity jsou chráněny před útokem.

A opět nová zpráva k tomu kanadskému střílení: Jeden z původně podezřelých, Alexandre Bissonnette byl obžalován z šesti případů premeditované vraždy a několika dalších pokusů o vraždu. Noviny jej již, prý podle toho, které stránky sledoval na Internetu a na FB, prohlašují za "pravicového extrémistu".

To je mi divné, sledoval prý stránku volební kampaně Donalda Trumpa, kterého zatím za "pravicového extrémistu" neoznačují ani američtí neokoni v čele se senátorem McCainem, který je prakticky ve všem daleko pravicovější než Trump a je miláčkem evropských medií pro svůj neohrožený protiruský postoj. A další stránky, které měl ten obžalovaný střelec sledovat, byly stránky papeže Františka a Nové Demokratické Strany (NDP), kanadské sociální demokracie, strany ani pravicové, ani extrémistické.

Tak nevím. Však oni jej novináři do nějaké té pravicové škatulky zařadí.

Pak nemají vznikat fámy a konspirační teorie, dodávám!Media převzala od teroristů osvědčené pravidlo: Masakr je jen prvotní fáze marketingu...Češi jsou smějící se bestie:

Doufám, že ta Trumpem vyhozená ministryně spravedlnosti Sally Yatesová není tetičkou Dannyho Hermana. Jinak se vsadím, že bude při letošním oslavách 28. října křepčit na Staromáku po boku Němcové, Horáčka, Gazdíka a spol.Pohled na chodníky dokazuje, že se Trumpovi podařilo to globální oteplování zastavit!