ÚTERNÍ GLOSY 17.01.2017

Miroslava Macka
Litva se rozhodla postavit plot na své hranici s ruskou Kaliningradskou oblastí. Má zastavit pašeráky a posílit hranici Evropské unie.
Konečně budeme mít v Evropě plot, proti kterému nebude EU, na rozdíl od toho maďarského, protestovat.

Erik Tabery z týdeníku Respekt:
"..Babiš si nakrást nepřišel. Ano, využívá své moci, aby se firmám v holdingu dařilo lépe, ale on je hlavně misionář, cítí se být otcem národa a především - on to myslí dobře. Ať se to někomu líbí nebo ne, je naprosto evidentní, že chce Česku pomoci. A veřejnost to cítí."
Sancta simplicitas! To by se dozajista dalo říct i o Hitlerovi, Stalinovi a tuctu dalších! Bohužel se všichni dostali k moci také proto, že je tehdejší Taberyové takto adorovali…

Tomáš Haas:
Ano, já jsem konzervativec nejen v politice.
Věřím té kacířské myšlence, že primární rolí ženy je rodit děti. V tom ji muž nenahradí, ženská anatomie je tomu přizpůsobena, příroda jí tuto roli přidělila stejně jako ji přidělila samicím všech vyspělejších živočišných druhů.
Bylo tomu tak po tisíce milionů let, přírodovědci by mně jistě upřesnili.
Až do chvíle, kdy se na amerických a evropských universitách začalo učit, že je to jen role, kterou ženám vnutil mužský šovinismus. Že se holčičky na tu roli nesmí hrou připravovat. A že není rozdílu mezi pohlavími. A že podržet dámě dveře, nebo přistrčit židli, ji uráží, a že říci jí, že jí to dnes sluší, je sexuální harasment. A vlastně je nepřípustný i sám pojem "dáma".
A došli jsme tak daleko, že se ve Skandinávii, která je nám vzorem společnosti, ke které máme aspirovat, se zcela vážně uvažuje o společných veřejných záchodech pro obě pohlaví. Vlastně pro všechna pohlaví, protože pohlaví už nejsou dvě, je jich celá škála a já se bojím napsat kolik, abych nebyl politicky nekorektní tím, že některé vynechám.
Já podporuji ty staré, vzdělanými odbornicemi na "gender studies" zavrhované hodnoty.
Rodina je maminka, táta a děti.
Taková rodina není anomálie.
Což vůbec neznamená, že chci ženám odepírat rovnost před zákonem, právo na vzdělání, a právo na povolání a kariéru jejich volby.
Jen se domnívám, že jsou jisté věci, kterými příroda obdařila jen je.
Že mezi mužem a ženou je rozdíl a je dobře, že je ten rozdíl a není dobře jej uměle stírat a popírat.
A že každé dítě má právo na svou maminku.

Pochod do Aleppa, reportér k přihlížející paní: Vy jste přišla ten pochod podpořit? Paní: Ne, já se přišla podívat na lidi, kteří nemusejí chodit čtyři měsíce do práce.