PÁTEČNÍ GLOSY 13.01.2017

Miroslava Macka
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání kritizuje Českou televizi za „nevyvážené a neobjektivní zpravodajství“ při amerických prezidentských volbách. Veřejnoprávní médium prý nadržovalo kandidátce demokratů a mísilo zpravodajské informace s hodnotícími komentáři. Česká televize nařčení odmítá.

Jistě, jak jinak! Je to sprosté nařčení, všichni jsem si přece všimli dokonale vyváženého zpravodajství a zvláště vychvalování Trumpa v míře clintonovské…

Ale vážně: „líbí“ se mi kritika „České televize a „veřejnoprávního média“, když za tu neskutečnou clintonovskou a antitrumpovskou propagandu mohou zcela konkrétní redaktoři a jejich zcela konkrétní nadřízení…Vnitro letos rozjede školení pro státní zaměstnance, jak nepodlehnout působení vlivu cizích mocností. Všichni úředníci by navíc měli dostat speciální manuál a kontakt na odborníka, se kterým se budou moci poradit.

Ne, to není aprílová zpráva, to jen bolševici mysli už definitivně zešíleli. A samozřejmě jde též o peníze z našich kapes, které skončí v rukou kamarádů školitelů…Nejen v Praze se dějí věci! Rada města Brna schválila projekt sociálního začleňování, při němž tzv. interkulturní mediátoři budou pomáhat Arabům, Vietnamcům, Ukrajincům a Rumunům „snižovat bariéry při přístupu k veřejným institucím“. Prozatím za 6 milionů…Za udržení umělého kurzu koruny platí ČNB miliardu euro denně. Zřetelný příznak, že spekulanti se činí a průšvih se blíží…Čtenář glos M. V. mi napsal:

V článku "Úterní glosy 10. 1. 2017" jste citoval P. Hampla: "Copak nevědí, že přístup k důležitým e-mailům účtům je chráněn ještě navíc certifikátem, takže samotné heslo je k ničemu? Vždyť samotná znalost hesla vám nestačí ani k přístupu do většiny českých internetových bankovnictví."Bohužel, pan Hampl neví o čem mluví. Úroveň zabezpečení drtivé většiny e-mailových a komunikačních systémů je tragická, a to celosvětově. Zabezpečení certifikátem se používá extrémně vzácně, protože je pro běžného uživatele komplikované a nepohodlné. A premisa, že čím vyšší postavení, tím menší schopnosti používat moderní komunikační technologie, platí v USA stejně jako v ČR. Je prokázáno, že veřejná část serveru Hillary Clinton byla zabezpečena extrémně špatně, v rozporu s best practices. Je logické předpokládat, že na vnitřní na tom nebyla o moc lépe. Bohužel, mailový server Trump Organization je na tom zhruba stejně.„Pro žádnou zemi není bez zcela rizika pracovat pro cizí zemi a trvale jí vyplácet velkou část své produkce ve formě dividend či nájmů. Aby takový systém mohl fungovat - samozřejmě jen do určité míry - , je často třeba, aby ho doprovázely vztahy politické dominance, jak tomu bylo v případě kolonialismu, kdy Evropě patřila velká část zbytku světa.“ (Thomas Piketty: Kapitál v 21. století)

„V posledních letech odplývá z Česka na dividendách 150-200 miliard korun každý rok, tedy zhruba 5 % veškerého ekonomického výkonu (HDP). Dá se odhadnout, že kdyby tomu tak nebylo, růst české ekonomiky by se nejméně zdvojnásobil.“ (Ekonom Karel Kříž v Echo24)

Reprezentanty politické dominance jistě dokážete pojmenovat sami…