PONDĚLNÍ GLOSY 12.12.2016

Miroslava Macka
Seznam lidských práv se neustále rozšiřuje a rozšiřuje. Není nejvyšší čas vytvořit i seznam lidských povinností?

Zdá se, že vládu a poslaneckou sněmovnu obsadila skupina šílenců, kteří pokládají zbytek občanů za nesvéprávné jedince, kterým musí čím dále tím více věcí nařizovat a zakazovat. Samozřejmě vždy s halasným pokřikem o konání dobra.
Přitom nejhorším výsledkem této jejich činnosti nejsou ty příkazy a zákazy jako takové, ale setrvalý přesun odpovědností z občanů na stát a tedy vytváření manipulativně řízeného stáda.

Soudruzi, pochopte, že hospoda už není státní, ale soukromý podnik. Nikdo vás navíc nenutí do zakouřené hospody chodit! Uvědomujete si vůbec, jak máte tím bolševismem stále prolezlou hlavu?

Udavači prožívají krásné dny. Všechny jejich sny se po EET a "Protikuřáckém zákonu" stávají skutečností.

Tak dlouho nás straší, že společnost pomalu hnědne, až jsme si zapomněli všimnout, že mezitím rychle zrudla.

Ilja Kraval na facebooku:
Podstatou existence podnikání už dávno není možnost poskytování služeb a zboží a tedy šlapající ekonomika, ale hlavní je již jen a pouze odvod a placení daní.
Stala se z toho ekonomická modla a je jasné proč: zdroje pro neziskovky, dotované firmy a samozřejmě politiky a rozbujelý státní aparát musí být, paradoxně i kdyby firmy měly chcípnout...

Patrik Nacher to vystihl:
Zajímavé, když se mluví o roli CIA při útocích na dvojčata, o roli amerických tajných služeb při tzv. arabském jaru, o roli všech zmiňovaných, ale i dalších institucí při vzniku imigrační krize, o roli Sorose, bankovní lobby atd., jde o spiklenecké teorie. Do stejné kategorie pak ale patří i informace o vlivu ruských tajných služeb při amerických volbách. Samozřejmě ve prospěch Trumpa, jak jinak. A ono ejhle, zrovna toto je prý pravda pravdoucí ! Navrhuji zřídit ústav, který bude zkoumat všechny důležité události a bude je zařazovat do kategorií - konspirační teorie, spiknutí, skoropravda, polopravda, pravda a pravda pravdoucí...

Čtenář glos V. S. mi napsal:
Už se někdo zamýšlel nad tím, jaké důsledky bude mít, když zaměstnanec (např. servírka s hrubou mzdou 15 000 Kč) „zapomene“ vystavit účtenku?
Podnikateli hrozí pokuta až do 500 000 Kč, kterou může teoreticky třeba i několik let vymáhat po zaměstnanci až do 4,5 násobku jeho mzdy, je to tak?