PÁTEČNÍ GLOSY 9.12.2016

Miroslava Macka
Děti nepřizpůsobivých musí chodit do školy. I kdybychom jim za to měli platit, říká nový ministr pro lidská práva Chvojka.
K tomu Laďa Větvička: To už tak chodi, že k některym statnim pozicim su přitahovani kokoti jak ščuři do spišky...je tam tyden, a už by chtěl rozdavat prachy z moji kapsy. Ti socani su všeci stejni...
Dodávám: A co takhle na to jít opačně a v případě zanedbávané školní docházky krátit dávky?

Jefim Fištejn pro Svobodné fórum: Rétorika takové Angely Merkelové se změnila v opak a s trochou nadsázky lze říct, že je to ona, kdo nyní vytýká všem kolem sebe nepatřičnou snášenlivost vůči přistěhovalcům. Ostatní budou brzy následovat a bude to nakonec zelený Rakušan, kdo se v nové Evropě bude cítit jako kůl v plotě.

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Včera jsem se dozvěděl, že v Událostech a komentářích vystoupí první žena - admirálka námořních sil USA. Tedy admirálka jejich evropských sil. Víte, vždy jsem považoval ty americké mariňáky za jakousi elitu bojovnosti, výkvět vojenské mužnosti. Tak jsem byl prostě zvědav jak vypadá žena, která je vede. Ukázalo se, že je to Afroameričanka, vzrůstem a fysiognomií ne nepodobná zpěvačce Monkey bussines. A v ten okamžik jsem si uvědomil, že je sice dobře našlápnuto ve směru k politické a genderové korektnosti, nicméně, že jsou tam ještě velké rezervy. Oč pokrokovější by bylo, kdyby ona žena byl ještě navíc autistou, lesbou a byla alespoň částečně invalidní. Její případná HIV pozitivita by také přispěla k narovnání práv menšin.
Ovšem to není nic proti tomu, co v rozhovoru prezentovala! Na dotaz v čem je výjimečná uvedla, že:
•dokáže sestavovat pestré, barevné týmy, které jsou pak efektivnější a kreativnější při hledání řešení
•jako příklad uvedla úkol, jehož obsahem bylo, že měla zabránit, aby loď somálských pirátů připlula k somálskému břehu
•vytvořila tedy pestrý barevný tým, který se skládal i z civilistů (např. právník) a tým řešení našel
•řešením bylo, že tajně v noci vytvoří vlnu, která pirátskou loď odnese zpět na moře
•za tím účelem zapojili torpédoborec, který vytvořil onu vlnu
•piráti byli ve tmě překvapeni, vypnuli motor, vlna je odnesla na moře a úkol byl splněn!
Nedělám si legraci, tohle vše bylo zcela vážně prezentováno na ČT 24!
Musím říci, že se nyní cítím v Evropě daleko bezpečněji a také lépe chápu, proč stovky člunů s takovou lehkostí přivážejí nerušeně do Evropy africké vetřelce. Jenom ten její pestrý tým má také ještě rezervy. Chybí mi tam především: neziskovka na ochranu somálských pirátů, expert na téma těžké dětství somálských pirátů a účast paní Šabatové.
Nemáte, vážený pane doktore, pocit, že svět se zcela zásadním způsobem "v prdel" obrací?

Češi jsou smějící se bestie:
Vladimír Špidla obdržel Řád čestné legie za rozvoj česko-francouzských vztahů. Následovat jistě bude Nobelova cena za ekonomii, a to za poučku "Zdroje jsou".