ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.11.2016

Miroslava Macka
Ilja Kraval na facebooku:
26.9.2016 Ministr financí odpovídá na otázky:
Otázka: „S EET se ale situace u e-shopů dost zásadně komplikuje...“
Odpověď ministra: "Takže e-shopy, které mají svůj byznys postavený na ELEKTRONICKÉ objednávce, ELEKTRONICKÉM zprocesování dané objednávky a ELEKTRONICKÉ platbě nejsou schopny zaslat ELEKTRONICKY zprávu ve standardním XML formátu a přijatý kód přidat na fakturu? To opravdu myslíte vážně?"
23.11.2016 Podle ministra financí Andreje Babiše je počet platebních metod e shopů příliš složitý a tak je nové povinnosti raději zbaví.
Takže vítejte ve státě řízeném experty! Volební slogan analfabetů: "Ano, bude líp, to si myslíme, protože o tom nic nevíme."


Další čerstvá zpráva:
Změnit prakticky na poslední chvíli zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) se rozhodl ministr financí Andrej Babiš. Navrhl vyjmout z EET fyzické osoby, které budou mít daň stanovenou paušálem a výše jejich příjmů bude menší než 250 tisíc ročně.
Dodávám: Ano, takto se v Babišstánu vytvářejí zákony…UFFF!

Štěpánka Máchová na facebooku:
Opravuji písemky primánů z biologie a začínám mít dojem, že inkluze už je i na našem gymnáziu, když si přečtu větu: "z čeho viblivá, že lyšejník je autotrofní a má řasi s chloroplastem". Nejprve tomu nerozumím, a když pochopím, jímá mne hrůza....kde udělali soudruzi z NDR chybu???

K tomu poněkud smutný vtip. Učitelka k inspektorovi: Ve třídě mám vozíčkáře, slabozraké, pět dyslektiků, čtyři žáky s dysgrafií nebo dysortografií, dva autisty a tři žáky se syndromem ADHD…to všechno v pohodě zvládám. Ale řekněte mi, co mám dělat s těmi dvěma potížisty, kterým naměřili IQ 150?

Konečně prezident se smyslem pro suchý humor:
Donal Trump: Vzhledem k Ústavě nemohu zavřít Hillary, protože by to byl pro spoluvězně „krutý a neobvyklý trest“.