ČTVRTEČNÍ GLOSY 17.11.2016

Miroslava Macka
Životopis jedné "odbornice" protlačované Českou televizí:
Absolvovala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy obor studium humanitní vzdělanosti se zaměřením na neziskové organizace a gender. V Gender Studies pracuje od roku 2006. Podílí se na vedení genderových auditů a vzdělávacích aktivit na úřadech státní správy a samosprávy. Je členkou Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů (RVRP), členkou Výboru pro institucionální zabezpečení rovných příležitostí RVRP a členkou výkonného výboru České ženské lobby. Je editorkou zpravodaje Rovné příležitosti do firem.
Dodávám: existuje jedno velice výstižné české slovo - darmožrout. Vlastně darmožroutka, abych byl politicky korektní.

A tak jsem se včera v Radiožurnálu z debaty sociologů nad výzkumem názorů a postojů mladé generace do 34 let dozvěděl, že pro tyto lidi je Petr Pithart autoritou. To mne zaujalo, zkusím si udělat stejný minivýzkum tady ve městě…

Více než polovina ze 112 v Portlandu zadržených demonstrantů proti Trumpovi se ani neobtěžovala jít k volbám.
Tolik zpráva. Dodávám, že samozřejmě nejde o demonstranty proti Trumpovi, ale ty, kteří využívají podobných akcí k násilí a hlavně k rabování. Optimální odpovědí je střelba…

Z blogu Lubomíra Kvapila na idnes k návrhu zákona o hanobení prezidenta:
Nejvíce šla slyšet pochopitelně Nora Fridrichová, novináři z Respektu a spousta dalších, včetně bývalého pornoherce z Think tanku Jakuba Jandy. Ti všichni se najednou bojí o svobodu slova, stejně jako Bohuslav Sobotka.
A právě tohle celé mi přijde to nejsměšnější a nejvíce nebezpečné zároveň.
Právě pod Sobotkovou vládou vzniká takzvaný Chovancův útvar pro boj s dezinformacemi, kde by zřejmě přispíval svou špetkou do mlýna i pan Janda.
A právě v tomto útvaru by takoví lidé typu pana Jandy určovali, co je pravda a co pravda není a co je a není dezinformace. Hlavním důvodem je totiž, dle pana Chovance, že se na internetu objevují škodlivé názory a urážky, ať už na politiky, či EU nebo NATO. Takže by nám v důsledku tento útvar předurčoval, která informace je ta správná a samozřejmě každý občan by se musel mít na pozoru, jaký svůj projev pošle do světa, aby mu pak za to nehrozil nějaký trest.
No, nezní to skoro stejně jako onen návrh pana Ondráčka? Dokonce bych řekl, že je to mnohem rozsáhlejší upletená síť na svobodu slova, než vytvořil pan Ondráček.
A já se ptám, kde je ta hysterie a volání po demokracii, po svobodě slova od našich slavných novinářů, umělců, co chodí k panu Krausovi a na Staroměstské náměstí za panem Hermanem?
Kdepak, žádná hysterie se nekoná ani boj o svobodu slova. Tento útvar je zřejmě pro tyto lidi v pořádku. Takže 17. listopadu se opět před kamerami ČT všichni sejdou, budou se bavit pouze o návrhu pana Ondráčka, vznikne nám tu nový pseudodisent a budeme poslouchat jen to, co se hodí médiím.
A proto jsem za návrh pana Ondráčka vlastně velmi rád. I když je opravdu nepoužitelný a nešťastný, tak nám vlastně ukázal, jak nepoužitelní jsou ti, co nám každý den dávají přednášky z demokracie.

Pavel Hasenkopf:
Donesla se mi ošklivá zvěst, že ministryně Marksová sice jednoznačně byla na Sobotkově blacklistu, ale bohužel se nenašel v ČSSD nikdo, kdo by byl ochoten po ní MPSV převzít ...