STŘEDEČNÍ GLOSY 16.11.2016

Miroslava Macka
Až roční vězení bude hrozit tomu, kdo bude veřejně hanobit prezidenta republiky. Návrh podalo šest desítek poslanců v čele se zástupci sociální demokracie, hnutí ANO, komunistů a zástupců Úsvitu. Předkladatelé novely chtějí doplnit také přestupkový zákon. Postih by hrozil lidem, kteří by znevážili postavení prezidenta při výkonu pravomoci.
Teď ještě navrhnout Gustáva Husáka in memoriam za prezidenta…

Na aktualne.cz se objevil idylický článek s titulkem „Strach z uprchlíků vesnice překonala, nálada v Bavorsku se mění.“
Idylka ovšem rychle pomine, když si přečtete odstavec pod textem:
Tento text byl vytvořen s podporou Strategie AV21, výzkumný program Efektivní veřejné politiky a současná společnost – Mobility. Vznikl s podporou na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace RVO: 68378076.

Analýza ukazuje, že prakticky veškerý růst ekonomiky od roku 1995 je dán expanzí zahraničního sektoru. Objem ekonomiky v domácím vlastnictví nezaznamenal prakticky žádný reálný růst, zatímco objem aktivit v zahraničním vlastnictví ve stejném období vzrostl sedmkrát. Česká ekonomika tak nedokázala plně využít potenciálu přímých zahraničních investic.
Česká republika současně čelí trvalému poklesu přílivu zahraničních investic, na kterých je do značné míry závislá. To představuje nebezpečí s ohledem na budoucí hospodářský růst a konvergenci k vyspělým zemím západní Evropy.
„Výsledky analýzy považuji za alarmující, naše země čelí neúměrně velkému odlivu výnosů české ekonomiky do zahraničí a je nutné zahájit debatu o možných opatřeních a řešeních tohoto stavu. Diskusi budu chtít v nejbližší době odstartovat a za pomoci odborné veřejnosti hledat vhodné řešení, které by mohlo věc změnit,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.
Dodávám:
Zdá se, že ten Sobotka opravdu zrovna vylezl z nějakého létajícího talíře! Ale samozřejmě hned jak si toho všiml, začne diskutovat a diskutovat a diskutovat….

Pouhý týden trvalo japonským úřadům a stavebním firmám, než byl zarovnán ohromný kráter, který se vytvořil na pětiproudé silnici v centru Fukuoky, a obnovili v místě provoz. Dopravní omezení byla odvolána v úterý v pět hodin ráno. Úřady se přitom omlouvaly za denní zpoždění, které práce nabraly kvůli špatnému počasí.
Tolik novinová zpráva s konstatováním, že pražští řidiči blednou závistí. K tomu Vladan Krásný na facebooku:
Víte co, milí novináři, jděte se vycpat!!!
Vy máte neustále plnou hubu transparentnosti, otevřených výběrových řízení, tisíců protikorupčních opatření, neustále sledujete a mediálně zmasakrujete kohokoliv, kdo neskáče podle Transparency international. Kvůli vám se tu vymýšlí miliony byrokracie, vysoutěžit zakázku je nadlidský výkon, kvůli vám se každý bojí rozhodnout. A pak si ještě drze dovolíte napsat, jak jsou Japonci úžasní, že to zvládli za týden a my tady musíme na všechno čekat měsíce?
Nebo snad máte pocit, že Japonci na to dělali výběrovku, dohadovali se s památkáři, museli k tomu mít stovky vyjadřovaček od každého blba, co má v tomto státě razítko? Asi ne, že? Tak aspoň nevysírejte lidi se svými idiotskými porovnáními.