PONDĚLNÍ GLOSY 17.10.2016

Miroslava Macka
Ano, souhlasím s Babišem, že senát je možné zrušit, aniž by tím utrpěla míra demokracie. Vždyť Švédsku, Dánsku či Novému Zélandu se to též kdysi podařilo.
Jen by se do politického systému musely přidat jiné pojistky před individui jako je právě Babiš, jenž by nejraději chtěl (a říká to zcela neomaleně) vládnout jako Vůdce.
Zrušení všech výhod a dotací Agrofertu by navíc ušetřilo mnohem a mnohem víc…
K výsledku senátních voleb více zítra.

John Bok:
Kdejaký negramota je schopný dovedně zacházet i phonem či i padem, běhat po městě a krajinou a hledat pokemony, ale znalost nejen vlastních dějin, sečtělost, schopnost věcného a analytického uvažování je obecně horší, než vědomosti truhláře či kováře devatenáctého století. Zaplavování informacemi z internetu, bez předchozí průpravy a schopnosti třídit informace, činí z většiny závislé idioty, kdy jejich chaotickému chlemtání "informací" všeho druhu, se přisuzuje projev inteligentního myšlení. Závislost je vždy ošidná a zbavuje nás nejen schopnosti rozlišovat, ale i pudu sebezáchovy.

Z článku Pavla Kohouta na Neviditelném psu:
Britský novinář Michael Booth uvádí v knize The Almost Nearly Perfect People (Téměř dokonalí lidé), že Dánové, včetně vlády a úřadů, široce tolerují černý trh a daňové úniky, zejména v oblasti daně z přidané hodnoty. V průzkumu se polovina Dánů přiznala, že v předchozím roce nejméně jednou něco koupila bez zaplacení DPH. V knize citovaný ekonom Ove Kaj Pedersen z Copenhagen Business School to pokládá za normální jev:
„Mohli bychom se černého trhu zbavit velmi snadno, ale zničili bychom tím velkou část soukromého sektoru. Soukromé firmy poskytující služby mají typicky pět až sedm zaměstnanců. Potlačení černého trhu by je smetlo z povrchu zemského.“
Proto technicky vyspělé Dánsko nemá elektronickou evidenci tržeb.