ÚTERNÍ GLOSY 11.10.2016

Miroslava Macka
„Musíme být schopni získat více hlasů ve velkých městech, protože jsme tam dopadli výrazně hůř než na venkově. Jednou z věcí, na které se musíme podívat, jsou témata jako ochrana životního prostředí, téma kultury, ale také třeba téma digitální ekonomiky, virtuálního prostoru, kde se pohybuje mladá generace, témata, kterými se zabývají Piráti“, prohlásil po volbách šéf ČSSD Sobotka.
Jenže: z čeho si udělá dredy?

Z dotazů poradny EET:
Na tzv. "ojedinělé" příjmy se nevztahuje EET. Následuje dotaz : "Je ojedinělé cca 10x ročně?"
Odpověď: "To se bohužel takto nedá úplně přesně říct. Záleží, jestli mají vaši klienti možnost 'normálně' platit v hotovosti a vy jste na tuto možnost připravený. Ojedinělý příjem je myšlen například na firmy, které přijímají pouze platby na účet a pak nárazově prodají za hotové například vyřazený nábytek. Pokud to ve vašem případě není jasné, budete muset požádat na finančním úřadě o závazné posouzení."
Další dotaz : "Po pohřbu jsem platil farářovi, hudebníkům a zpěvačkám hotově , budou muset mít též pokladnu?"
Odpověď : "Dobrý den, farnost jako taková by možná mohla mít z EET výjimku podobně jako spolky nebo kluby (záleží také na tom, jak jsou vysoké jejich roční tržby). Ale hudebníci a zpěvačky, kteří si na pohřbech přivydělávají, budou muset příjmy v hotovosti elektronicky evidovat. Nemusí mít s sebou pokladnu, stačí jim i evidence na mobilu. Ale budou potřebovat tiskárnu účtenek."
Dodávám: Uznejte, že nebýt spousta Čechů manipulovaným stádem, už dávno by toho Slováka vykopla východním směrem …

V pátek hrála na zábřežském dolním náměstí jakási skupina k propagační akci kandidáta ČSSD. Na závěr zahrála skladbu „S tím bláznem si nic nezačínej, má jen spoustu krásných gest. Bude Tě chtít do svých snů vlákat, do svých sítí vplést. S tím bláznem si nic nezačínej, nečeká Tě žádný ráj….“
Už dlouho jsem se tak nebavil…

Britský The Telegraph uvádí, že v Arktidě se k 10. září letošního roku nacházelo 4,14 milionu čtverečních kilometrů ledu, což je o 21 % více než v roce 2012.
Uznejte, že se nám to globální oteplování jaksi začíná vymykat z ruky…

Bronislav Šimoník na facebooku:
Setkal jsem se s pár lidmi, které znám a kteří volili Babiše. Myslím, že začínám chápat, proč mohlo dojít k únoru 1948....

Erik Best:
Slyšíte ten cupot v médiích a byznysových kruzích? To jsou kvapící krysy, které opouštějí potápějící se Sobotkovu loď.