PONDĚLNÍ GLOSY 19.09.2016

Miroslava Macka
26. srpna jsem napsal:
Neuvěřitelně pozitivní, přínosný, objevný, inspirující a politicky ohromující výsledek jednání německé kancléřky Merkelové v Česku: Evropská Unie potřebuje bezpečí a ekonomickou prosperitu…
Samozřejmě, že takto naivní nejsem: přijela postavit premiéra Sobotku do latě, aby se v žádném případě nepodílel na nějakém závazném společném postupu Visegrádské čtyřky proti zájmům Německa.
Tři dny stará zpráva:
Česko na mimořádném summitu 27 zemí Evropské unie v Bratislavě nepodpoří maďarské a polské plány na změny evropských smluv. Před začátkem schůzky to řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD.

Na summitu v Bratislavě prohlásil premiér Sobotka, že „konec EU si nikdo nepřeje“. Neměl by spíše vyhlásit referendum, aby nehádal z křišťálové koule? Já a mnozí mí přátelé a známí si konec EU v současné podobě přejeme velmi…

Newyorský starosta di Blasio po výbuchu na Manhattanu: ...výbuch byl pravděpodobně záměrný čin, nejsou ale v tuto chvíli důkazy o tom, že by byl spojen s terorismem.
Dodávám: A nedej bože s muslimy…

Europoslanci zvolení za ANO a TOP 09 ve Štrasburku podpořili nejen povinné rozmísťování migrantů, ale také systém finančních odměn a trestů podle toho, jak státy naplňují kvóty. Státy jako je Česká republika, které se ke kvótám staví odmítavě, by tak měly přijít o prostředky z regionálních fondů, které jim pro období 2014-2020 byly přislíbeny.
Hájí holt naše zájmy…

Češi jsou smějící se bestie:
V Brně již zemřelo 30 lidí žízní a několik desítek padlých je hlášeno v bojích o vodu. Hypermarkety hoří a je slyšet střelba. Byla povolána armáda. Lékaři hlásí jeden případ řidší stolice.