PONDĚLNÍ GLOSY 12.09.2016

Miroslava Macka
Erik Best:
Stojí za připomenutí, že v důsledku 11. září je ČR vojensky aktivní v Afghánistánu už 14 let. Jde o nejdelší českou vojenskou účast od konce třicetileté války v roce 1648.
Dodávám: A ten výsledek!

Některé zprávy jsou zdraví užitečné. Kupříkladu si u nich při nevěřícném kroucení hlavou protáhnete skvěle šíjové svalstvo: Bělorus mával na paralympiádě ruskou vlajkou. MOV ho za trest poslal domů. Prý porušil princip, že politika na olympiádu nepatří.

Hrob komunistických představitelů včetně bývalého prezidenta Klementa Gottwalda, který se nachází na pražských Olšanských hřbitovech, někdo polil červenou barvou.
Čecháčkovská schopnost bourat či poškozovat pomníky či hroby je neuvěřitelná. V Zábřeze stál jeden z posledních, ne-li poslední pomník J. V. Stalina v Československu, byť ne na původním místě na náměstí, ale v parčíku před školou. Ihned po listopadu 89 padl návrh na jeho odstranění. Protestoval jsem s tím, že naopak má být na svém místě ponechán a učitelé ve škole mají pak skvělou příležitost vysvětlovat rok co rok žákům, co způsobilo a jak se projevovala doba, v níž mohl být někdo takový desetiletí vládnout a být adorován. Prostě: memento.
Pomník byl odstraněn…

Rakouský kancléř Christian Kern k hroutící se Transatlantické obchodní a investiční dohodě (TTIP):
TTIP by posílila vliv nadnárodních společností na úkor zvolených státníků. Když vezmeme v potaz neochotu některých takových společností odvádět daně, nemůže nás překvapit, pokud jim voliči odepřou možnost dále své slabě daněné příjmy navýšit.

Ota Vychodil na facebooku:
Tak tomu se říká "střelit kozla" neboli supertrapas. Povedl se Mrs. Hillary Clinton, takto kandidátce na americkou prezidentku, kdy nějak pozapomněla na svou image "laskavé Bílé Matky z Washingtonu", trochu jí ujely nervy a prohlásila, že 50% podporovatelů Donalda Trumpa jsou, volně přeloženo, "koš" politováníhodných ubožáků. Reakce protistrany na sebe nenechala dlouho čekat. S vysokou grácií vzkázal kandidát na Trumpova vice prezidenta Mr. Mike Pence Clintonové asi toto: " Pánové a dámy, kteří podporují kampaň Donalda Trumpa jsou těžce pracující Američané, farmáři, horníci, učitelé, veteráni, příslušníci našich bezpečnostních sborů, členové každé třídy naší společnosti. Není to žádný "koš" čehokoliv, jsou to Američané a zaslouží si Váš respekt... Nikdo s tak ubohými znalostmi amerického lidu by neměl nikdy být zvolen prezidentem Spojených států amerických." Skvělé a důstojné...

Petr Paulczyński na facebooku:
V souvislosti s odsouzením Svobody a Hudečka se mnozí ptají kolik dostane Ťok. Tak já si teda myslím, že jestli něco dostane, tak leda od Kapsche.