STŘEDEČNÍ GLOSY 7.09.2016

Miroslava Macka
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump, který v minulosti obvinil americkou centrální banku (FED) z toho, že úmyslně drží úrokové sazby na nízké úrovni a podporuje tím prezidenta Baracka Obamu, v pondělí prohlásil, že banka vytvořila „falešnou ekonomiku“ a že musí svou politiku nízkých sazeb změnit.
Tolik agentura Reuters. Parlamentní listy k této zprávě přidaly titulek „To snad ne. Donald Trump zaútočil na orgán, který tvoří samé základy Ameriky.“
Netušil jsem, že USA byly založeny 23. prosince 1913…

Včerejší rozhovor Radiožurnálu s většinovým vlastníkem vítkovického strojírenského impéria Janem Světlíkem byl dokonalou ukázkou rozhovoru s nulovými informacemi zabalenými v mlze. …v zásadě, asi, možná, bych to nekomentoval…

Ženu, která skočila s autistickým synem pod vlak, k zoufalému činu zřejmě donutila skutečnost, že na péči o postiženého chlapce byla zcela sama. V ústavu ho podle matčiny známé nezvládali a do klecového lůžka, které mohlo pomoci, aby neublížil sobě nebo okolí, ho umístit nesměli. Už osm let jsou totiž klecová lůžka Evropskou Unií zakázaná, a to na popud autorky Harryho Pottera Rowlingsové. Alternativou jsou zvýšené dávky léků a větší utrpení všech. Další klasické vítězství pseudohumanity nad zdravým rozumem.

Petr Dimun k vyšetřování smluv jihomoravského Krajského úřadu s lobbistkou Mrencovou:
Krajský státní zástupce Petrásek právě v ČT24 řekl, že podezřelým je hejtman Michal Hašek, tudíž případ spadá pod Národní centrálu pro boj s organizovaným zločinem. Sním či bdím? To se trestná činnost, respektive kompetence útvarů odvíjí od politické funkce podezřelého?