PÁTEČNÍ GLOSY 2.09.2016

Miroslava Macka
Chce se napsat, že Marek Dalík sedí ve vězení za někoho jiného. To je dozajista pravda, pravdou ovšem též je, že kdyby nakrásně dokázal, že byl jen pošťákem žádosti o úplatek, tak by trestu, a to ještě vyššímu, stejně neunikl.

Holt stále platí Havlíčkovo „Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.“

Čtenář glos D. M. mi napsal:
Nedávno jste napsal, že lidé nejsou schopní se domluvit na společném odporu např. proti EET. Já souhlasím, bohužel. Chybí spojovací články.

Vždyť přeci napsat dle návodu zde:
http://dfens-cz.com/e-e-e-et-kontrolni-hlaseni-a-jine-fujtajbly/
po zavedení EET dopis na finanční úřad s žádostí o odpuštění daně ve výši nákladů s EET spojených to udělá jen pár jedinců ze stáda a do konce to dotáhne jen málokdo, jelikož FÚ odpoví, že v této věci není kompetentní a daň odpustit dle zákona nelze. Pak je třeba žádat, aby tedy úřad postupoval dle zákona a posunul žádost o odpuštění daně na vyšší instanci a takto až k ministru financí, v jehož kompetenci odpuštění daně je. Když NeBureš může odpustit daň vlastním firmám, udělá to jistě i pro každého z nás, nebo snad ne?


Češi jsou smějící se bestie:

Komplexně Geniální Babiš v první třídě před tabulí na zahájení nového školního roku:

Jmenuji se Hnízdo. Čapí hnízdo…