ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.09.2016

Miroslava Macka
Proč vždy při smrti nějaké známé osobnosti namísto pietní vzpomínky vypuknou mediální orgie?

Hypotetická otázka: Co by se nyní dělo, kdyby Věra Čáslavská v poslední prezidentské předvolební kampani podpořila Zemana?

"Podle mého názoru rozhovory s USA de facto ztroskotaly, ačkoli to nikdo ve skutečnosti nepřiznává," prohlásil německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Dodal přitom, že během 14 kol rozhovorů se zástupci EU a USA nedohodli na žádné z 27 projednávaných kapitol dohody s názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP).
Vyjednavači EU jeho slova obratem popřeli.
„Američané nedávají nic, nebo jen drobky, takto by se mezi spojenci vyjednávat nemělo. Pro tato jednání už neexistuje žádná politická podpora Francie,“ prohlásil náměstek francouzského ministra zahraničního obchodu Mathias Fekl.
Mluvčí evropské komise Margaritas Schinas prohlásil, že vyjednávání vstupují do zásadní fáze.
Někdo kecá. Tak si vyberte…

Ty ohavné obrázky na krabičkách cigaret jsou dobrý nápad. Na daňových přiznáních by zase mohla být fotka Babiše…

Amnesty International ČR hledá inzeráty do svých řad „Kapitána/ku aktivizmu“.
Na facebooku se k tomu objevil následující komentář:
No konečně!!! Konečně titul, kterej se bude vyjímat na vizitkách! Konečně se studenti džendrovejch studií, studií neziskovýho sektoru a dalších zhůvěřilejch oborů budou moct babičce, strejdovi i sousedovi odnaproti pochlubit, že maj fakt prestižní flek. Že jsou tý společnosti fakt prospěšný! V tramvaji je budou důchodci a invalidi automaticky pouštět sednout, v pekárně dostanou teplej dalamánek zadarmo a muži před nima budou s tichou bázní smekat klobouk. Pryč je doba kardiochirurgů, obchodních ředitelů, IT manažerů, programátorů a jinejch podobnejch lůzrů! Kapitánům aktivismu patří budoucnost! Ti to tu budou za chvíli všechno šéfovat, ti tomu budou velet! Za naše prachy...

Nassim Nicholas Taleb:
Moudrost v praktickém rozhodování je nekonečně důležitější - a to nejen z praktického, ale i filozofického hlediska - než samo poznání.