PÁTEČNÍ GLOSY 26.08.2016

Miroslava Macka
Neuvěřitelně pozitivní, přínosný, objevný, inspirující a politicky ohromující výsledek jednání německé kancléřky Merkelové v Česku: Evropská Unie potřebuje bezpečí a ekonomickou prosperitu…
Samozřejmě, že takto naivní nejsem: přijela postavit premiéra Sobotku do latě, aby se v žádném případě nepodílel na nějakém závazném společném postupu Visegrádské čtyřky proti zájmům Německa.

Martin C. Putna napsal do Lidovek článek s fučíkovským názvem „Naše paní Angela“, končící slovy „Vítejte, paní Angelo!“ a v něm následující věty:
Evropská unie, tento náš širší stát, má zdařilé symboly vlajky a hymny. Že se vryly, o tom svědčí i to, jak zuřivě proti nim bojují a jak je zesměšňují současní náckové a Putinovi pohůnci.
Dodávám: naštěstí je tento blábol většině lidí putna…

„Dnes co nejsrdečněji vítáme v našem hlavním městě přátele z nejvěrnějších, představitele sovětského lidu - stranickou a vládní delegaci Sovětského svazu v čele s generálním tajemníkem soudruhem Leonidem Iljičem Brežněvem. Návštěva je mimořádně důležitou událostí v životě našeho lidu. Považujeme ji za velký svátek česko-sovětských vztahů. Kořen tohoto přátelství je silný a nevyvratitelný...." (Rudé právo 30.05.1978)

Bratři David a Martin Rathovi se soudně přetahují o miliony korun na účtech (včetně zahraničních) svého zemřelého otce Ratmíra Ratha, které na ně ulil z úplatků středočeský hejtman David Rath. Jejda, co jsem to napsal? Omlouvám se, přece se opět nedotknu poctivosti a dobrého jména Davida Ratha! To jsou samozřejmě miliony, které si Rath starší vydělal v zahraničí…