ČTVRTEČNÍ GLOSY 25.08.2016

Miroslava Macka
Současná vláda chce přivést občany ke kritickému myšlení založením Domu demokracie a lidských práv a hodlá v něm utratit až 100 milionů korun ročně (pochopitelně z kapes nekriticky myslících daňových poplatníků).
Naštěstí pro tuto vládu to nebude mít na kritické myšlení občanů žádný vliv. Kdyby se totiž naučili kriticky myslet, vykopli by tyto socialistické inženýry lidských duší na oběžnou dráhu daleko za Mars.

Komedie na druhou pokračuje:
Jakýsi Lukáš Vavrečka, který byl dle vlastních slov v době happeningu s rodinou poblíž Staroměstského náměstí a když uslyšeli výstřely, schovali se do jedné z postranních uliček a byli tam dlouhé minuty zalezlí, shání na sociálních sítích obdobně vyděšené lidi, aby mohli podat hromadnou žalobu na Martina Konvičku.
Napsal dále k tomu: „Matka z toho málem dostala infarkt, manželka se třepe ještě teď, a to už dostala i prášky na uklidnění. Děti budou muset vyhledat odbornou pomoc psychologa.“
A tak zvažuji, zda na Lukáše Vavrečku nepodám též trestní oznámení, neboť při čtení jeho slov se mi smíchem málem protrhla kýla, moje paní z toho dostala škytavku a také mi říkala jedna známá, že si při čtení stejného textu ucvrnkla a bude muset vyhledat odbornou pomoc urologa…hromadná žaloba je tedy též na spadnutí!

Nejen naše media, ale i ta ve světě jsou neskonale nenápaditá a pomalá: všechny servery už měly být dávno zaplaveny fotografiemi a komentáři, kterak imigranti pomáhají obětem zemětřesení ve střední Italii. I když na druhé straně chápu, že pár z nich přesvědčit, dovést na místo určení, naaranžovat a patřičně okomentovat exkluzivní snímky není věcí okamžiku…

Petr Paulczyńsky na facebooku:
Pěkně nám to graduje. Tak Trump prý je psychopat jako Hitler zjistili angličtí vědci. Řekl bych, že takových vědců nasere náš pes za noc celou zahradu.

Nassim Nicholas Taleb:
Skupinka ctihodných profesorů (z Harvardu či podobné instituce) přednáší ptákům o tom, jak létat. Plešatí šedesátníci v černých róbách promlouvají jazykem plným odborného výraziva a sem tam načrtnou na tabuli nějakou rovnici. Po skončení přednášky ptáci vzlétnou a nezvratně tak potvrdí správnost jejich teorií. Profesoři kvapem zamíří na katedru ornitologie, kde začnou sepisovat knihy, články a vědecké zprávy o tom, jak je ptáci poslechli a příčinná souvislost mezi teorií a schopností létat tak byla jasně doložena. Bez harvardské katedry ornitologie zkrátka nevzlétne žádný pták, a vláda její zásluhy odmění penězi na další potřebný výzkum.