STŘEDEČNÍ GLOSY 24.08.2016

Miroslava Macka
Poslouchal jsem včera na Radiožurnálu rozhovor se zástupcem ochránkyně lidských práv Stanislavem Křečkem, který se snažil vysvětlit, že za změněné situace v Evropě (a potažmo u nás) způsobené militantním islámem bude nezbytné změnit některé zákony, jiné přijmout, více regulovat občanské svobody, atd.
Nemyslím si, že je nutné toto komplikované řešení. Stačí prostší: žádné vyznavače islámu k nám prostě nepouštět.

Musíme bojovat proti nacionalistickým tendencím, vyzval francouzský prezident Hollande státníky 27 států EU po separátním setkání Francie, Německa a Italie. (To by bylo, aby jim do plánů internacionální Evropy kecaly ještě další státy EU!)
Není nejvyšší čas, aby kupříkladu Francie přestala užívat nacionální francouzskou vlajku a vyvěšovala jen nadnacionální eurounijní? A francouzský národní symbol Marianne by se mohl změnit třeba na bezejmenného internacionálního homosexuála.

Ukrajinská generální prokuratura stíhá dvě desítky ruských představitelů včetně ministra obrany Sergeje Šojgua a nejvyšších velitelů armády. Jsou podezřelí z útoků na národní bezpečnost Ukrajiny. Podle generálního prokurátora se chystají také obvinění prezidenta Vladimira Putina a premiéra Dmitrije Medvěděva.
Tak tyhle ukrajinské klauny nepřetrumfne ani Konvička!

Pes má oproti stejně velkému vlku až o 30 % menší hmotnost mozku. Snížení hmotnosti je zapříčiněno dlouhodobým soužitím s člověkem. Změna hmotnosti nastala v důsledku závislosti psa na člověku a zhoršování jeho samostatnosti.
To vysvětluje, proč se socialisté všeho druhu snaží učinit občany co nejvíce závislé na přerozdělovacích mechanismech státu - zhoršováním jejich samostatnosti se silně zvyšuje pravděpodobnost, že je občané opět zvolí ke korytům. Jejich největším nebezpečím jsou pak samostatní, na státu nezávislí jedinci - ti jsou vždy první obětí socialistů (viz únor 1948 a další socialistická zvěrstva).

Petr Štěpánek:
Jak se liší dnešní Česká televize od socialistické Československé televize? Nijak. Stejná propaganda, stejné metody. V Událostech - komentářích řeší Konvičku, ale Konvičku si k tomu nepozvou. Nepřipomíná vám to něco?

Čeština je jazyk vtipný (od Michala Kadlece):
Olympijský dotaz na maminku: " Nevíš, jak dojel ten Kulhavý?"
"Kdo?"
"Kulhavý, na kole."
"Nevím...paralympiáda je až potom, ne?"

A jeden nekorektní na závěr (díky M. K.):
V čem se liší Hillary a Monika? Obě rády otevírají ústa, ale Hillary u toho ječí.