PONDĚLNÍ GLOSY 22.08.2016

Miroslava Macka
Ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová k přijímání imigrantů:
Budeme se asi muset vzdát vysokého ekonomického standardu. Třeba nás to posune k jiným hodnotám.
K tomu Ilja Kraval na facebooku:
Uvěřil bych jí, kdyby složila svou funkci, kde ji uprchlíci živí (z jejího pohledu díky bohu za ně), poté kdyby šla pracovat do firmy a půlku své mzdy věnovala organizaci, ze které by odešla.
Pak bych uvěřil, že to s tím snížením našeho standardu myslí upřímně.
Ale to se určitě nestane, že ne, paní Faltová?


Sto let po Václavu Klausovi se někteří začínají konečně probouzet:
Euro je od základu špatný projekt a měl by skončit, tvrdí profesor ekonomie z Kolumbijské univerzity a držitel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz ve své knize "Euro: Jak společná měna ohrožuje budoucnost Evropy".
"Euro si sebou nese velkou ideologickou zátěž," tvrdí dále Stiglitz. Státníci podle něj byli zaslepeni churchillovskou vidinou "spojených států evropských" a zcela ignorovali základní pravidla ekonomie.

Radiožurnál pozval do olympia - parku na Lipně na besedu s dětmi Jarmilu Kratochvílovou. To chválím, neboť jde o světovou kuriozitu: je to jediná atletka ze zemí bývalého socialistického tábora, která brala jen vitaminy a nikdy nedopovala, tedy alespoň podle svého tvrzení, kterému však určitě nevěří ani ona sama.

Británii se v současnosti ekonomicky daří dobře, hlásají statistici. A víte, co je na této zprávě nejhorší? Že ti přeplácení „odborníci“, kteří jí prorokovali po brexitu ekonomický kolaps, zůstanou nadále přeplácenými „odborníky“ a budou nadále cpát lidem do hlav další své bludy. Chirurga by ovšem za tak zfušovanou práci zavřeli…

Petr Paulczyński na facebooku:
K Jandově kampani „Patříme na Západ“ mám otázku. To je ten západ, co nás prodal v roce 39 Hitlerovi, v roce 45 Stalinovi a v 68. se na nás taky vysral?


Nassim Nicholas Taleb:
Fragilista (lékařského, ekonomického či sociálně - inženýrského typu) je člověk, který vám vnucuje opatření a jednání, jež jsou beze zbytku umělá a mají malý, leč viditelný přínos, avšak neviditelné a potenciálně závažné vedlejší účinky.