STŘEDEČNÍ GLOSY 17.08.2016

Miroslava Macka
Vlna islámského terorismu „jaký jste nikdy předtím neviděli“ je na cestě do západní Evropy, říká šéf FBI James Comey.
No, na to nemusím být šéf FBI, na to stačí selský rozum: po vytlačení ze svých území na Středním Východu zamíří těžko někam jinam.

Ministerstvo vnitra si ovšem zřejmě myslí něco jiného, takže vypsalo výběrové řízení s názvem „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 - 2019“.
„Integrace“ cizinců bude stát 625,8 mil. českých korun včetně DPH. V letech 2017 až 2019 by měla Česká republika přijímat cca 2.000 ekonomických imigrantů ročně.
Firma, která uspěje ve výběrovém řízení bude mít na starost zejména ubytování, vzdělávání, výuku češtiny a pomoc s hledáním vhodného zaměstnání.

Turecká vláda spolupracuje s islamistickými a teroristickými organizacemi na Blízkém východě a tuto svoji vědomou spolupráci v nedávných letech posílila. Uvedlo to německé ministerstvo vnitra v písemné odpovědi na dotaz poslanců ze strany Levice. Dopis se dostal k redakci veřejnoprávní televize ARD, která o něm v úterý informovala.
Také jedna z „překvapivých“ zpráv. Kdo se jen trochu zajímá o politiku, tohle přece ví léta.

Nassim Nicholas Taleb:
Byrokratický systém, který jsme vytvořili, umožňuje státním úředníkům rozhodovat na základě abstraktních a teoretických podkladů, zatímco žijeme v iluzi, že si počínají racionálně a zodpovědně.