ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.08.2016

Miroslava Macka
Kde jsou ty časy, kdy Miloš Zeman halasně vytruboval, že v době ekonomické prosperity musí stát šetřit, aby v období krize investicemi ekonomice vypomáhal. Dnes si pochvaluje státní rozpočet na rok 2017 s deficitem 60 miliard korun.

Zdá se, že jihomoravský hejtman Michal Hašek bude další z politiků, který dojede na ženskou, v jeho případě dokonce na dvě: falešnou tiskovou mluvčí Janu Mrencovou, která inkasovala 400.000.- Kč ročně z našich daní bůhví za co (že „dřela jako kůň“ se už nedá použít) a skutečnou tiskovou mluvčí Denisou Kapitančikovou, která prozradila, jak to vše chodilo.
Pokud něco takového Michal Hašek politicky přežije, je opravdu čas na defenestraci a emigraci…

Švýcaři si definitivně zvolili neúčast v evropské integraci. V úterý horní komora švýcarského parlamentu většinovým hlasováním odsouhlasila stažení přihlášky do Evropské unie, kterou země podala v roce 1992.
Ne, že by se něco změnilo, ale signál je to viditelný…

Čtenář glos J. M. mi napsal:
Dotace doopravdy
Vydělám 1000, Andrejovi pošlu 650, zůstane mi 350. Andrej pošle Jeanovi 150.
Chci si koupit stroj za 500, ale už mi na něj nezbylo. Požádám tedy Andreje o příspěvek 150, vypracuji „projekt“ a čekám.
Andrej je dnes mimořádně dobře naložen a tak brnkne Jeanovi a dostane 150 zpět. Poté mi pošle psaní, že dostanu 150 a nadiktuje, co si smím koupit, jinak vrátit a 20% penále.
A já jsem rád, že jsem dostal „dotaci z EU“ a všude to musím oznamovat a lepit cedulky o EU-dobrodiní.

Opsáno z facebooku:
EET má přinést do státního rozpočtu jen od hospodských a hoteliérů za pouhý prosinec 0,5 mld navíc...Tomuhle může věřit jen absolutní idiot nebo člen Svědků Babišových.