ÚTERNÍ GLOSY 2.08.2016

Miroslava Macka
Turecko hrozí Evropské unii vypovězením dohody o migrantech, pokud Brusel do října nezruší víza pro turecké občany cestující do unijních zemí. Vyplývá to z rozhovoru, který turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu poskytl německému listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Evropská komise hrozbu v reakci odmítla.
To jen, abyste se na podzim nedivili…

Ti Turci jsou vůbec neuvěřitelní! Klidně oznámí, že základna USA (NATO) v Turecku hrála roli v nějakém pokusu o státní převrat! To jim přece nikdo nemůže uvěřit! Vždyť se stačí podívat do historie a hned je navýsost jasné, že se USA nikdy nikde neangažovaly ve svrhnutí nějakého režimu, že ano?

Jen pro upřesnění:
„Allahu Akbar“ provolávali na demonstraci na podporu tureckého prezidenta Erdogana v Kolíně nad Rýnem integrovaní, mírumilovní a demokracii milující Němci tureckého původu.

Lenka Zlámalová:
Kdyby tady vznikla čistě progresivisticky levicová strana, prosazující silou tlačenou inkluzi ve školách, státem financované uměle počaté děti pro osamělé ženy a homosexuální páry, nekontrolovanou migraci, nošení muslimských šátků ve školách a skupinová práva pro různé menšiny, velmi těžko by se dostala do parlamentu. V lepším případě by hranici pro vstup přelezla s odřenýma ušima. Kdyby ji na billboardech prezentovali Jiří Dienstbier, Kateřina Valachová, Michaela Marksová-Tominová, Robert Pelikán a Anna Šabatová, nedostala by se tam téměř s jistotou.

Tomáš Haas:
Žurnalisté volají po odpovědnosti politiků, ale sami žádnou necítí a nectí.