PONDĚLNÍ GLOSY 1.08.2016

Miroslava Macka
Množství reportérů našich medií, které zajišťovalo přímé vstupy z četných protestů Němců proti Angele Merkelové vyráželo dech. Také jste si všimli?

Petr Fischer o jejím posledním projevu v HN:
„…politická sfinga, která se stejným výrazem stojí před evropským chrámem a hlídá ideje, jež jsme v něm za tisíciletí nastřádali…dokud stojí na svém místě, nemusíme se o Evropu tolik bát.“

Čtenář glos M. H. mi napsal:
O tu radost se prostě musím podělit i s Vámi - EU konečně našla recept na rozumnou imigrační politiku! Při zprávách dnes večer na Radiožurnálu jsem nevěřil vlastním uším, ale je to tak! Platit budou jednoduchá a přitom efektivní pravidla, cituji:
Třicet sedm invazivních zvířat a rostlin se od příští středy nesmí dovážet do Evropské unie. Na seznamu je třeba želva nádherná, skokan volský nebo některé druhy veverek. Na letištích v Česku, kam létají spoje z míst mimo schengenský prostor, by mohly kontroly začít 3. srpna. Když Státní veterinární správa takové zvíře objeví, pošle ho zpět do země původu, říká mluvčí veteriny Petr Pejchal: "Po dobu do zpětného návratu jsou zvířata umístěna na pohraniční veterinární stanici pod veterinárním dozorem. Veškeré náklady pak s tím spojené hradí dovozce. V případě nelegálního dovozu je krajním řešením i usmrcení zvířete. To je možné provést pouze za legislativou stanovených podmínek. Toto řešení se tedy bude posuzovat případ od případu." Zakázaná zvířata, která už v Česku jsou, budou moct jejich majitelé nechat dožít bez další reprodukce. Výjimku by mohly dostat třeba zoologické zahrady. Důvodem opatření je ohrožení původních druhů.

Zásadní otázka amerických prezidentských voleb: Komu fandí Monika Lewinská?

A jeden nekorektní na závěr:
Probudí se Hitler zpocený uprostřed noci.
Eva se ho ptá : “ Co se stalo Adolf, Rusové jsou v Berlíně ?”
„Ale ne, zdál se mi debilní sen o Německu v roce 2016: Kancléř je bába, ministr zahraničí je buzerant, v továrnách Daimler-Benz makají Turci, Německo platí dluhy za Řeky a Španěly, namísto nacistických průvodů ulicemi pochodují gayové , my platíme židům a plníme rozkazy nějakého amerického černocha! To ale není všechno! Nacisté nejsou v Reichstagu , ale v Kyjevě, Rusko válčí s Ukrajinou a my přesvědčujeme Rusko, aby neválčilo!”
“ Spi, to je jen blbý sen…"