ČTVRTEČNÍ GLOSY 30.06.2016

Miroslava Macka
Jen aby kvůli všelijakým, často absurdním spekulacím kolem Brexitu zcela nezapadla informace, že od 1. července bude pro zahraniční řidiče kamionů ve Francii platit ochranářské opatření, podle kterého se i na cizí řidiče na území Francie budou muset vztahovat francouzská sociální ustanovení, týkající se minimální mzdy, pracovní doby, práce přesčas, ochrany zdraví při práci a rovnosti pohlaví. Totéž se chystá zavést Německo.

Zajímavý důsledek sankcí proti Rusku:
Podle zprávy Bundesbanky dosáhly přímé investice německých firem v Rusku v roce 2015 výše 1,78 miliardy eur. Tento rok by mohl být ustaven nový rekord, neboť jenom v prvním čtvrtletí už činila výše přímých investic z Německa téměř 1,1 miliardy eur.

Novým politickým náměstkem za hnutí ANO na ministerstvu zdravotnictví se stal lékař Kamal Farhan.
„Budu podporovat kroky ministerstva, které povedou k prodloužení délky života,“ byla jedna z jeho prvních vět ve funkci. Docela by mne zajímalo, na které lékařské fakultě ho naučili, že prodloužení délky lidského života spočívá v rukou ministerstva zdravotnictví. Nehledě na to, že se životem se to má jako s divadelní hrou: nezáleží na tom, jak je dlouhý, ale jak kvalitní. Ale možná se těší na to, jak mu ministerstvo zařídí, aby mohl posledních dvacet let svého stoletého života civět do stropu, napojen na ty nejkvalitnější přístroje.

Petr Robejšek:
A na závěr ještě dojímavý příběh úderníků počítačových klávesnic z londýnské bankovní čtvrti. To jsou ti, kteří elektronickými vidlemi načechrávají nesmyslně rostoucí kupu sena virtuálních peněz, aby - než stébla dopadnou na zem - vydělali hodnotu na třetím místě za desetinnou čárkou. Přitom přehazování stamilionů sem a tam přináší zisky několika superbohatým a zvyšuje pravděpodobnost světového finančního kolapsu pro všechny. Tak tihle lidé si osobují právo vyčítat společnosti, která za jejich prohry tvrdě platí, že je o skvěle dotované pozice u ruletového stolu připravila.

Vladan Krásný na facebooku:
Jsem velmi humánní. A proto bych přistupoval i k umělcům ze Ztohoven velmi mírně. Žádné vězení, žádné pokuty. Nechal bych je hezky na svobodě a uložil jim, že musí vyvěsit červené trenýrky na Kreml, nebo Bílý dům.