STŘEDEČNÍ GLOSY 29.06.2016

Miroslava Macka
Propagace evropských fondů, projektů a operačních programů stála stovky milionů korun. Povědomí veřejnosti o pomoci z Evropské unie ale nevzrostlo, upozornil Nejvyšší kontrolní úřad.
Dodávám: O to přece vůbec nešlo! Prostě se zadala reklama spřáteleným firmám a zadavatelům za to šla malá domů…

Pavel Hasenkopf:
Evropské "elity" si stále nechtějí připustit, že evropské národy žádný evropský národ nechtějí. To je podstata jejich prohry a podstata evropského neštěstí je v tom, že tu prohru odmítají uznat.

Zbyněk Petráček o voličích, kteří hlasovali pro Brexit a dnes jsou elitáři zostuzováni:
Vyhráli ti, které s láskou popsal Karel Čapek.
Čtenář glos M. V. měl opačný nápad, a to průzkum mezi voliči, kteří hlasovali pro setrvání Velké Británie v EU s otázkami: "Je vaše činnost závislá na státním rozpočtu?", "Souvisí vaše činnost s unijními dotacemi?", "Jste příjemcem nějakého grantu?"

Boris Johnson:
Můžeme nyní provést fakticky restart, abychom byli na globálním hřišti ještě úspěšnější. Máme za sebou úžasnou kampaň, ze které se by se měli poučit politici u nás doma i v zahraničí. Mohly tak promluvit miliony hlasů upozaděných voličů, kteří nezaznamenali žádný růst svých příjmů, zatímco šéfové sta největších firem obchodujících na londýnské burze se pobírali stopadesátkrát více než jejich zaměstnanci. Musíme naslouchat hlasu těchto lidí, kteří mluvili sami za sebe, ale také za demokracii. Historie ostatně ukáže, že udělali dobře,“

"Nikdy jsme si nepřáli sestřelit letoun náležející Rusku a vědomě jsme o to neusilovali," ujistil turecký prezident Erdogan Putina. Ten Erdogan, který před časem slíbil, že nadále bude sestřelovat ruská letadla na hranicích Sýrie. Není nejvyšší čas přijmout jej do EU? Kvalifikaci na to průkazně má…

Joseph Goebbels v roce 1940:
V žádném případě si nesmíte myslet, že my, pokud zavádíme v Evropě jistý proces pořádku, to děláme proto, abychom jednotlivým národům zkrátili život. Podle mého názoru se musí pojem svobody nějakého národa uvést do souladu se skutečnostmi, před kterými dnes stojíme, a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému procesu pořádku.

Čtenář glos J. R. mi napsal:
Navrhl bych pro opakování referenda o vystoupení z EU podmínku petice zastánců setrvání v EU, tzn. více jak 75% účast a nad 60% kladných hlasů na otázku “Chcete zpět do EU?"
Což by jistě mělo být v pořádku, vzhledem k tomu, že první referendum rozhodlo o vystoupení.