SOBOTNÍ GLOSY 25.06.2016

Miroslava Macka
Bruselský zákaz referend o odchodu z EU na sebe zřejmě nedá dlouho čekat. To by tak hrálo, aby lid neskákal tak, jak páni v Bruselu pískají…předpokládám ovšem, že Swexit a další budou záhy následovat, neboť představa, že se probruselští politici a byrokraté chytí za nos a zrevidují svoje socialistické vize, je zcela absurdní.

Ilja Kraval na facebooku:
Ti, kdo chtěli zůstat v Unii, jsou multikulturní, inteligentní, mladí, sebevědomí a vzdělaní. Ti, kdo hlasovali pro odchod, jsou staří, nevzdělaní, méně inteligentní, vystrašení, populističtí a "lower class", česky póvl.
Takže respekt před hlasem toho druhého prostě neexistuje, protože je to póvl, jsou to zabedněnci, kteří ani neví, co se děje.
Uvědomujete si, že pohrdání hlasy obyčejných lidí je prvním krokem k diktatuře?
BTW: Trocha pokory v té domýšlivosti o vlastní chytrosti by neškodila… přece jen, co když se mýlíte vy?

Čtenář glos M. S. mi napsal:
Když manželé zjistí, že jejich charaktery jsou ve skutečnosti zcela jiné, než při svatbě, musí být manželství rozvedeno. Jiná řešení buďto neumožní rozvoj zúčastněných nebo způsobí jejich utrpení.
Pokud začne Německo s Francií sankce směrem ke GB, budou jen zcela odhalenou manželkou ve fázi po rozvodu, jen to potvrdí, že i naše manželství s ní je nereálné a neopravitelné.

Radiožurnál:
Po odchodu z EU se Velká Británie dostane, co se týká cen roamingu, na úroveň Albánie či Ukrajiny. Pokud by se ovšem operátoři nedomluvili na stávajících sazbách.
Tak podobnými poplašnými zprávami nyní budeme krmeni od rána do večera.

Karolina Stonjeková ke zprávě, že Německo svolává zakládající členy EU:
Němci, Francouzi, Nizozemci, Italové, Belgičani a Lucemburčané se sejdou, aby prohovořili budoucnost EU bez Velké Británie. Zajímavé ovšem je, že se nesejdou jen bez Británie, ale také bez dalších 21 členských států EU. Takže až zase bude nějaký idealista vznosně hovořit o tom, že členy EU být musíme, abychom měli své slovo, hodilo by se ho otázat, co říká na toto....
Co on to tehdy ten Orwell psal o těch rovných a ještě rovnějších?
Dodávám:
Moc by mne zajímalo, co na to Poláci…

Prezident "Doněcké republiky" Zacharčenko měl online diskusi s obyvateli Kyjeva.
Jedna z otázek zněla: Není vám nepříjemné být loutkou Moskvy?
Zacharčenko: Viděli jste aspoň jednou v Národní radě DLR ruského vicepremiéra? Já při každém videozáběru z Vrcholné rady vidím Nulandovou, Bidena, nebo Pyatta…tak kdo je loutkou?

Čeština je jazyk vtipný:
Víte, proč bylo v pátek takové vedro? Britové pálili směrnice a nařízení EU.