STŘEDEČNÍ GLOSY 15.06.2016

Miroslava Macka
Jediný fakt, který jsme se náhodou dozvěděli v rámci politického „boje o plukovníka Šlachtu“ je ten, že policejní útvary, které se mají v budoucnu sloučit, vyšetřují na 400 závažných kauz. To číslo si zapamatujme a plynule je konfrontujme s případy, které skončí pravomocným odsouzením.
Nadále však platí moje přesvědčení, že jediným efektivním řešením by bylo vyházet všechny aktéry této politicko policejní hry…

A tak Řecko opět dostalo záchrannou půjčku ve výši přes 10 miliard eur, kterou vesměs použije na splacení drobné části starých dluhů, neboť eurounijní věřitelé konstatovali, že se Řecku daří plnit jejich podmínky a je tedy nastartován růst HDP kol 3,5% ročně, a to nejméně na deset let.
Nicméně za první čtvrtletí letošního roku se řecký HDP propadl o 1,4% a přes polovina domácností neplatí předepsané daně, neboť kde nic není, ani smrt nebere…
Před hlasováním o Brexitu je to poučná a motivační zpráva…

David Forbelský na facebooku:
Tak jsme se opět dozvěděli, že ten terorista z Orlanda v žádném případě nereprezentuje vsechny muslimy. Může být. Ale proč nám sakra tvrdí, že reprezentuje všechny držitele zbraní a chtějí je tedy zakázat?