ÚTERNÍ GLOSY 14.06.2016

Miroslava Macka
Všimněte si, kterak zcela zapadla nedávná zpráva, že se před časem našly štěnice a kamera v kancelářích policistů, kteří vyšetřovali Čapí hnízdo. Média se z nějakých důvodů o věc přestala zajímat…a do toho Zdeněk Laube, bývalý důstojník STB, navrhuje náhlou reorganizaci České policie.

Zástupci skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO) měli zřejmě vliv na česká pravidla rozdělování evropských dotací. Tvrdí to poslední vydání německého týdeníku Der Spiegel, podle kterého má tyto indicie evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF).
Co si to ti Němci dovolují? Určitě nešlo o Agrofert, byli to jen nějací manažeři z jednoho jeho podniku. Copak může být podvodníkem estébák, kterému důvěřuje třetina českých voličů?

Džihádista spáchal teroristický útok v gay klubu na Floridě. A sluníčkářům začíná dilema, které muselo jednou přijít: kterou z těch dvou menšin budou agresivněji hájit.

Rozhodně se nenechte zmást průzkumy veřejného mínění, které ukazují, že začínají převažovat stoupenci Brexitu. Je to stará metoda, jak mobilizovat tábor zastánců setrvání v EU, aby rozhodně přišli k referendu.

Kdyby se Britové v nadcházejícím referendu rozhodli pro odchod z Evropské unie, mohlo by to vyvolat podobná hlasování i v dalších členských zemích bloku. V rozhovoru poskytnutém časopisu Der Spiegel to uvedl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. A uznejte, že to politikové nemohou dopustit, aby si lidé rozhodovali jak chtějí!