PONDĚLNÍ GLOSY 23.05.2016

Miroslava Macka
Pokud byste nevěděli, proč jsou u nás tak nehorázné daně, tak také z tohoto a obdobných důvodů:
Poradce ministra dopravy pro kosmické aktivity Ondřej Rohlík si vydělal za měsíc více než sám ministr, v průměru 180 tisíc korun. Ministerstvo s Rohlíkem uzavřelo loni smlouvu na externí poradenství na pět měsíců za 900 tisíc korun.
A defenestrace stále v nedohlednu…

Pentagon zdůraznil, že zatím nejsou důkazy o tom, že by na palubě zmizelého egyptského airbusu došlo k explozi. Nejmenovaný představitel úřadu uvedl, že citlivý systém satelitů snímajících infračervené spektrum žádný výbuch v místě letu stroje nezaznamenal.
Kupodivu ten citlivý systém satelitů nezaznamenal ani sestřelení letadla raketou nad Ukrajinou…

Eurozóna je ekonomicky odsouzena k zániku: přežívá se zásadami, které evidentně selhaly, je lhostejná k demokracii, je vedena malým množství elit pro ně samotné a pomalu umírá," říká Larry Elliot, ekonomický expert britského deníku The Guardian. Což víme už dávno...

Petr Adler, kanadský novinář českého původu, po zkušenosti s Radiožurnálem:
Poptal jsem se poté řady kolegů a kamarádů, kteří jsou se stavem sdělovacích prostředků v srdci Evropy obeznámeni lépe než já. A dozvěděl jsem se, že tenhle způsob skákání do řeči ve chvíli, kdy má tazatel dojem, že by se dozvěděl, co nevyhovuje jeho názorům, je v Čechách zcela obvyklý. Zvláště ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích. A to i tehdy, kdy odpovídající neříká nic než skutečnosti. Když ty skutečnosti českému novináři z jakéhokoliv důvodu nevyhovují, neváhá použít jakékoliv neslušnosti, jen aby zastavil sdělení, které se mu nelíbí.

A aby mi to nebylo líto, vyprávěli mi spousty příkladů, nad nimiž mi vstávaly hrůzou zbývající vlasy na prošedivělé hlavě.

Opsáno z facebooku:
Výše šedé ekonomiky nezávisí na nepoctivých občanech, ale na nepoctivém státu. Je přímo úměrná vysokým daním, byrokratickým překážkám, přerozdělovacím zlodějnám, korupci a v neposlední řadě závisí na prolhaných prospěchářských politicích.


A ještě jednou z facebooku:
Za komoušů jsem se chodil za tátou se ptát "jak je to doopravdy" a dnes moji kluci dělají totéž ...

Přítel Zdeněk Švrček mi napsal:
S tím Foldynou máš plnou pravdu. Pokud se člověk dostane do parlamentu, měl by sice makat tam, ale musí si nakonec vybrat, chce-li se skutečně věnovat práci pro všechny, nebo chodit poplácávat starosty a další strejce ze svého volebního okrsku po ramenou a lobbovat pro ně ve vládě, na fondech a státních institucích, tu za silnici, tu za školu, tu za obchvat, nemocnici, či cokoliv jiného, mnohdy i bizarního typu aquapark. Obojí sice lze dělat také, ale nelze to stihnout tak, aby to nemělo dopad na kvalitu práce v PSP a to vím z vlastní zkušenosti. Já si vybral a vždy jsem všem tvrdil, že úkolem poslance je dřepět ve sněmovně a na výborech a pokusit se obsáhnout a zvládnou co nejvíce z legislativy. Taky jsem na tohle doskákal. Bylo mi vyčteno, že se dostatečně nevěnuji obcím, okresu a kraji (ačkoliv to úplně tak pravda nebylo) a byl jsem na kandidátce nahrazen nejhlasitější kritickou kolegyní, která se do parláče nakonec ani nedostala. A konec konců, ani ti starostové, či obce, co jsem pro ně něco udělal, se nijak nehrnuli to vytroubit voličstvu a posílit tak moji poslaneckou karmu, celou slávu si obvykle skromně přivlastnili. Ale takový je světa běh a celková popletenost voličských mas je bezbřehá a zdá se věčná. Proto se to taky u nás i v EU v prdel obrací.

Rozhodně si přečtěte, co je v dnešním světě možné:
Český lékař v Anglii pyká za to, že varoval před islamizací Británie. Neuvěříte, co všechno proti němu spunktoval Jan Čulík