ČTVRTEČNÍ GLOSY 19.05.2016

Miroslava Macka
Čím dál tím více měst si pořizuje kamerové měření rychlosti a vybírá od řidičů, kteří překročí rychlost miliony na pokutách. Jen v Praze takto zkásli 300.000 řidičů.
Není to nic jiného, než buzerace a plnění obecních pokladen. Pokládám totiž zásadní otázku: pokud jen v Praze na měřených úsecích 300.000 řidičů překročilo rychlost, kolik se tam za tu dobu stalo nehod? Vsadím se, že žádná, navzdory tomu množství překročení rychlosti.

Rozdávání (nejraději českého) ovoce ve školách „zadarmo“ (o čem všem už nerozhoduje vláda!)může mít velice negativní výchovný efekt, pokud dětem pedagogové důkladně nevysvětlí, že to ovoce není zadarmo, ale za peníze jejich rodičů či příbuzných, které jim stát nejprve nedobrovolně vytáhl z kapes, přičemž jim z nich vrátí v ovoci pro potomky s bídou třetinu, neboť dvě třetiny se „poztrácí“ cestou státním aparátem…

Karolina Stonjeková:
Včera jsem zase na pár vláknech zabředla do zajímavých diskusích o odsunu Sudetských Němců. Opět jsem byla vytrvale přesvědčována o tom, že nic jako kolektivní vina přece neexistuje, a proto byl odsun nespravedlivý…. A opět jsem trpce litovala! Litovala jsem toho, že tihle přesvědčovači o neexistenci kolektivní viny nežili v roce 1942! No, představte si, jak to celé mohlo šťastně dopadnout, kdyby s odvahou sobě vlastní šli přesvědčit nacisty, vyvražďující Lidice, že kolektivní vina je přece naprostý nesmysl!