ÚTERNÍ GLOSY 10.05.2016

Miroslava Macka
A tak si budeme muset všichni vyměnit povinné reflexní vesty v automobilech.
Nová norma totiž přináší vyšší nároky na materiál a přísnější pravidla na testování výrobku. Přesně stanovuje fotometrické vlastnosti podkladového materiálu vesty a reflexních pruhů, včetně velikostí. Novou povinností též je, že prodávané vesty budou muset být testovány tzv. notifikační osobou a podle toho patřičně očíslovány.
Zřejmě vás nepřekvapí, že se jedná se o aplikaci evropských směrnic…

Dánsko uvažuje, že zdaní červené maso, aby země šetřila životní prostředí. Vládě to doporučila Dánská etická komise. Začít by chtěli s hovězím a postupně by se měla daň rozšířit na všechna červená masa. V dlouhodobějším horizontu by komise dokonce chtěla danit veškeré potraviny v závislosti na jejich dopadu na životní prostředí.
Ta nedůslednost! Proč jenom potraviny? Vždyť lze mít komisi na ošacení, stavebniny, kovové výrobky, plasty, veškeré druhy papíru a stovky a stovky dalších komisí. A pokud bude každé jejich rozhodnutí soudně přezkoumatelné, zbavíme se navěky nezaměstnanosti…

Karolina Stonjeková:
Na pomoc uprchlíkům bylo dosud z kapes nás všech vyplaceno 727 milionů korun a ministerstvo přitom nemá ani tucha, kam tyto peníze šly a kolika lidem za ně bylo reálně pomoženo...
Tak co, slunka moje? Najde se tu někdo, kdo mi před spaním povypráví pohádku o tom, že celá tahle migrační krize není jen jeden velký byznys???