ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.05.2016

Miroslava Macka
Také jste přesvědčeni, že zaměstnance OKD a jejich rodinné příslušníky popudil nejdůležitější politický problém posledních hodin, fotografie jihomoravského hejtmana Haška s ruskými motorkáři?

Richard Sulík k řecké ekonomické situaci:
Toto jsou výsledky „zachraňování“: řecká ekonomika je zlikvidována a evropští daňoví poplatníci jsou o dobrých 300 miliard eur chudší. Řekové dostanou další peníze, budou se hledat všelijaké jakože důvody pro jejich vyplacení s paradoxním výsledkem, že jejich situace se ještě více zhorší. Problém je totiž euro, které je pro řeckou ekonomiku příliš silná měna a například pro Německo příliš slabá. Výsledek je, že zatímco Německo exportuje nejvíce na světě, Řecko dováží rajčata. Euro je pro Řecko železná kazajka a dokud neopustí eurozónu, nezačne se jeho ekonomika zotavovat.

Václav Cílek:
Velká část současných konfliktů má generační základ, ve kterém se střetává starodávná péče o svět (protože jinak zdivočí) s touhou vyvázat se z jeho údržby a jít jen za vlastními cíli.

Laďa Větvička má mimořádný dar říci pár výstižnými slovy vše:
Multikulturní zločinci nedají pokoj, než zkurví úplně všechno.

Italský velvyslanec ve Vídni hrabě Robilant v roce 1876 ke vztahům s Tureckem:
Spravedlnost je na naší straně, ale současně jsem skálopevně přesvědčen, že je to velmi málo, jestliže nemáme prostředky k tomu, abychom si spravedlnost také vybojovali.

Též angličtina je jazyk vtipný:
Hillary Clinton - mother of the Syrian crisis…