STŘEDEČNÍ GLOSY 4.05.2016

Miroslava Macka
Na platy státních zaměstnanců letos půjde z našich kapes o 10 miliard korun více. Z toho 4,5 miliardy půjde vojákům a příslušníkům ozbrojených sborů, učitelům pak 1,2 miliardy.
To, aby se blbci v budoucnu nemuseli bát…

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas nebyl schopen dokončit svou řeč při oslavách Svátku práce, byl hlasitě vypískán z podia a prchl, obklopen bodyguardy, do svého obrněného mercedesu.
Myslím, že ta krátká zpráva v sobě dokonale obsahuje totální odtrženost politiků od těch, kteří je živí.

Případ z minulého týdne šokoval Slovensko. Podle kolegů se podpraporčík Adam, který sloužil u policie sedm let, seznamoval s novou pistolí Glock, kterou nedávno dostal. Obdivoval novou zbraň a mával si s ní u hlavy. Pak si ji přiložil ke spánku a řekl něco ve smyslu: Jaký je to asi pocit? Kolegové policisty tvrdili, že Adam zbraň dostal, ačkoliv ještě nestihl absolvovat povinné střelby. Ministerstvo vnitra to ale razantně odmítá.
Myslím, že je úplně v pořádku, když se takový kretén zastřelí ještě dřív, než se stačí namnožit…Mirek Kudláček na facebooku:
Václav Klaus dokáže zburcovat celé Německo. Z tohoto pohledu se jeví výzva Petra Fialy, "aby se V. Klaus vrátil do politiky", jako naprosto dětinská. V. Klaus z ní nikdy neodešel, zatímco P. Fiala do ní nikdy nevstoupil.

Prof. Jaroslav Doležel, vědecký ředitel Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum a vedoucí olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR: "Pěstování kukuřice do bioplynek a řepky do nafty je důkazem toho, jak škodlivé jsou dotace. Všichni dobře víme, že biopaliva jsou nesmysl, akorát ničíme krajinu a zneužíváme půdu, která je nesmírně vzácná. My na ní pěstujeme něco, abychom to spálili? Jaká je vůbec výhodnost? Jaký je čistý energetický přínos? Z mého pohledu je to zločin!"