STŘEDEČNÍ GLOSY 27.04.2016

Miroslava Macka
Nešťastný stát, ve kterém o tom, co je standardní a nestandardní zdravotní péče rozhodují soudy (včetně zrychetštělého Ústavního) namísto smlouvy pojištěnců s konkurujícími si zdravotními pojišťovnami! Další úkol pro pravici: odstátnit zdravotnictví (neplést si, prosím, s privatizací)!
Nešťastný je stát, ve kterém o tom, kolik má být vysazeno té které plodiny na polích, kolik má být jatečných zvířat a kolik se má pěstovat zeleniny rozhoduje vláda!
(Snížit výměru řepky o desítky tisíc hektarů, více podpořit chovy hospodářských zvířat a zvýšit plochu pěstované zeleniny na trojnásobek - takové jsou cíle ministerstva zemědělství ve Strategii resortu s výhledem do roku 2030, kterou dnes představil ministr zemědělství Marian Jurečka a kterou má v květnu projednat vláda).
Kam se hrabou bolševici! A víte, co je na tom nejhorší? Že jsou lidi opět tak zblblí, že to většině z nich připadá normální…

Vsaďte se, že policie nikdy nevypátrá sprejery, kteří posprejovali některé pražské kavárny protiimigračními nápisy. Zjistilo by se totiž, že nemají s tolik proklínanými „neonacisty“ vůbec nic společného.
Mimochodem, už policie zjistila, kdo byli ti „neonacisté“ v Thunovské ulici, dirigovaní policistou v kožené bundě?

Zato na poli humoristické literatury se policie činí. Viz zpráva jejího tiskového mluvčího:
„Neznámý pachatel či pachatelé na fasády různých podniků nastříkali černou barvou nápisy a symboly. Proto jsme všechny tyto události v prvopočátku prošetřovali pro podezření z trestného činu sprejerství. Avšak text zmiňovaných nápisů následně vyhodnotili kriminalisté krajského ředitelství, zabývající se problematikou extremismu. Ti došli k závěru, že obsah textu zavdává podezření z trestných činů Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka, tedy zločinů proti lidskosti.“

Jestlipak se podaří za pomoci EU přesvědčit Rakušany, že člověk morální a politicky vzdělaný musí hlasovat proti svým zájmům?
Mimochodem, všimli jste si, že v českém tisku má Hofer křestní jméno Populista?

Angela Merkelová prohlásila, že na běžence budou uplatňovány stejné modely integrace jako na Němce vyhnané z východní Evropy po roce 1945.
Někdo by jí měl připomenout, že nešlo o žádné vyhnání, ale splnění jejich přání, které léta (přesně: od roku 1920) u nás hlasitě vykřikovali: „Heim ins Reich!“

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Vládní činitelé, členové ČSSD, se pokouší řešit problémy v OKD. Shodou okolností ti samí, kteří před lety problémy založili.
Bakala je podle nich darebák, který levně koupil , díky tomu neuvěřitelně zbohatl , protože údajně levně přišel k 70 miliardám zisku. Pro jistotu není nikým řečeno, zda před zdaněním, nebo po zdanění. Když to bylo pro Bakalu takové terno, tak proč to ti hoši z ČSSD vůbec prodávali? Ten náramný zisk mohl zůstat ve státní kase.
A jak je u ČSSD obvyklé, tak darebák není ten, kdo tak trestuhodně levně prodal, ale ten, kdo akceptoval jejich nabídku a levně koupil. To je podle nich ten hlavní viník.

Čeština je jazyk vtipný:
Jakmile běží v televizi Nora Fridrichová, většina diváků se rozeběhne též - vypnout televizi.