PONDĚLNÍ GLOSY 25.04.2016

Miroslava Macka
Populista = politik, který říká to, co si většina lidí myslí. Takže v příštích dnech budeme slyšet jméno vítěze 1. kola rakouských prezidentských voleb Hofera jen ve spojení „populista Hofer“. Ti, kteří jej tak nálepkují, si zřejmě vůbec neuvědomují, že právě oni a jejich strkání hlav do písku silně přispělo k jeho vítězství.

Není nejvyšší čas, aby premiér Sobotka vrátil diplom? Pokud tedy ta práva skutečně vystudoval, neboť z jeho projevů to vskutku není znát.
Navíc beztrestné ignorování pravomocného soudního rozhodnutí a další obstrukce ČSSD v celkové nahotě odhalují bídu a nelogičnost české justice.
Pokud tedy neplatí třetí varianta, že ČSSD už má domluven kladný výsledek svého dovolání. Podle jejich dosavadního chování to tak, bohužel, vypadá.

Barack Obama: „Angela je strážkyně Evropy.“
Je nejvyšší čas začít mít neklidné spaní…
„Jsem hrdý, že je Angela má přítelkyně,“ doplnil.
A jsem trochu žárlivý a proto jsme jí také odposlouchávali hovory, zapomněl dodat.

Petr Hampl:
Když chce pan ministr Pelikán zavírat za urážku životního stylu, měl by také vydat nařízení, jaká slova se říkat můžou a jaká už ne. Třeba za slovo „buzerant“ se bude chodit do vězení, gay je v pohodě, buznička taky, s buznou je problém (působí to jako urážka, ale používá to pan profesor Putna), ale co třeba teplouš? Vyslovení slova „smažka“ bude taky trestné, feťák samozřejmě taky, narkoman možná, člověk trpící drogovou závislostí úplně v pohodě. Vzhledem k bohatství a šíři životních stylů a preferencí bude mít vyhláška cca 500 stran a bude muset být aktualizována jednou ročně.
Pelikánův šéf Babiš to pak může ještě překládat do slovenštiny. Byla by to kreativní práce a určitě by tím způsobil méně škody, než vymýšlením dalších a dalších registrů.

Čeština je jazyk vtipný:
Česká straka sociálně demokratická…