STŘEDEČNÍ GLOSY 20.04.2016

Miroslava Macka
Ministr spravedlnosti (!) Pelikán:
„Postup ČSSD v kauze Altner nevnímám jako nerespektování soudní autority.“
Proboha, jaká kauza Altner? Snad kauza neplatičů z ČSSD, kteří navíc kašlou na zákony! Jak může takový člověk sedět byť jen jednu jedinou minutu v ministerském křesle?
Tohle už je opravdu vrchol arogance moci!
Na druhé straně v tom lid facebookový vidí jednu velkou výhodu:
Neuposlechnutí pravomocného rozhodnutí soudu už není nerespektování soudní autority, aspoň to tvrdí ministr spravedlnosti.
Takže až vám přijde pravomocný rozsudek, že máte například finančnímu úřadu odvést tolik peněz, že by vás to bolelo, kašlete na to a podejte dovolání, které dodnes nemělo na výkon rozhodnutí odkladný účinek. A když ani to nevyjde, pošlete celou věc k ÚS.
A máte velkou, tak 90% naději, že se nutnosti platit daně vůbec nedožijete.
Huráááá!
Díky Pelikáne, ty hlavo promazaná.


Zpráva:
V Poslanecké sněmovně se scházejí výroční finanční zprávy politických stran. Měly sice všechny být hotové do konce března, ale stále chybí téměř polovina. V těch, které přišly, navíc kontrolní výbor narazil na několik nedostatků, za nejzávažnější považuje vystřižené a přilepené razítko auditora na zprávě Romské demokratické strany. Bez větších závad je naopak zpráva od strany US-DEU, která však již neexistuje.
Dodávám:
Proč by se měly dodržovat nějaké zákonné termíny, když premiér a jeho strana zcela kašle na pravomocný soudní rozsudek a všem je to v podstatě jedno…

Zpráva:
Privatizace těžební společnosti OKD je příkladem, jak se soukromníci obohatili na úkor státu. Znalecký posudek ohodnotil pouze mateřskou loď a vynechal jejích 22 dceřiných společností. Výsledkem byla privatizační cena 4,1 miliardy korun, přitom jen roční zisk firmy byl tehdy kolem pěti miliard korun. Po zlatých časech ale přišel pád na dno a z okradeného státu se má stát zachránce černouhelného průmyslu.
Dodávám:
Stát žádné vlastní peníze nemá, takže každou korunu, kterou by takto vydal, by nám nejprve musel vytáhnout z kapes. Zcela logické by ovšem bylo, kdyby je vytáhl jen z kapes těch, kteří tu zbabranou privatizaci způsobili nebo těm, kteří se na ní napakovali a teď ještě mají tu drzost něco po nás všech chtít.

Záhy už vše, co nebude korektní, bude trestné. Takže bude nutné psát asi takto:
Skupina pracovitých Romů dokázala navzdory slabému osvětlení a bez jakékoliv mechanizace přemístit ze statku Josefa K. jeho traktor do nejmenované výkupny. Soudce se proto rozhodl přidělit této skupině plnohodnotné ubytování s plnou penzí na dobu nejméně osmi let.