ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.04.2016

Miroslava Macka
Člen ČSSD Ludvík Urban se stal v listopadu roku 2014 místopředsedou představenstva Českých drah s platem kol 3 milionů korun ročně. V roce 2015 pak přispěl do pokladny ČSSD darem ve výši 174.000.- Kč. Není to sice tradiční desátek, ale cestující Českých drah jistě potěšilo, jak se s jejich jízdným (a daněmi, neb ČD jsou dotovány z rozpočtu) hospodaří.
Navíc je to elegantní návod k použití pro čerstvě zadluženou ČSSD…

David Rath dostane od Sněmovny více než čtvrt milionu korun jako náhrady na cestovné, reprezentaci nebo stravné za dobu, kterou strávil ve vazbě. Pravomocným rozsudkem o tom ve středu rozhodl pražský městský soud, podle něhož má Rath na náhrady k poslaneckému platu nárok.
Tato zpráva v sobě nese dvojí poznání:
1.) Naše legislativa je velmi na štíru se zdravým selským rozumem.
2.) Bezostyšnost Ratha, který se o ty náhrady soudil, je do nebe volající.

Americký prezident Barack Obama prohlásil, že chce, aby se do roku 2020 milion amerických studentů naučilo čínsky. Obama oznámil nový vzdělávací plán během společné tiskové konference s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
Pražská kavárno, tak takhle lézt komunistickým Číňanům do zadku si netroufl ani Miloš Zeman! Předpokládám, že už organizujete demonstraci před americkou ambasádou a vyzvete EU k sankcím proti USA.
¨
Petr Pithart včera v rozhlasu:
„Musíme nastavit pravidla evropské diskuse."
Dodávám:
Tak to je doposud nejelegantnější vyjádření návrhu zákazu jiných názorů než zastává Petr Pithart a jemu podobní.

Natálie Kocábová nikdy nezklame! Následující věta je z rozhovoru pro časopis Reflex:
„Amerika přece vznikla díky tomu, že si ty lidi obhájili území.“