STŘEDEČNÍ GLOSY 30.03.2016

Miroslava Macka
Nevím jak čínskému prezidentovi, ale mně by (neboť Bursíka znám), byla u zadku demonstrace třeba tisícovky Bursíků v pražských ulicích.

Už dlouho jsem neviděl někoho s takovou ležérní nechutí nést vlajku jako Kalouska tu tibetskou v jakémsi průvodu…naposledy spolužáky ze základky na 1. máje, když toužili rychle oslňovat na kolotoči děvčata…

České soudy (včetně Ústavního) se už sedm let zabývají žalobou na mladoboleslavského hoteliéra a restauratéra, který na svoji provozovnu umístil upozornění, že dětem je vstup povolen až od šesti let, a to jen v doprovodu rodičů.
Zdravý rozum úpí a úpí a kapsy daňových poplatníků se šacují a šacují…

Jaký je rozdíl mezi aktivistou a vandalem?

Mirka Součková napsala na facebook:
"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kteří zachovávají nestrannost v časech morální krize."
Dante Alighieri...Božská komedie..
Protože ji rád pošťuchuji a hlavně s nepotěchou připomínám dnešní realitu, odpověděl jsem jí:
A o tom, kdy je morální krize rozhoduje Dante nebo někdo jiný? A byl ten jiný vůbec demokraticky zvolen? A volila ho alespoň polovina žen? A byli přítomni pozorovatelé z EU a Dienstbier, Šabatová, Bursík nebo alespoň Jaques? A kdo hradil náklady patřičné komise? Nebyl tam střet zájmů? Byla dána možnost odvolání se až do Brusele?
Jo, jo, dříve vše bylo tak jednoduché, že, Mirečko?

Ekonom Pavel Kohout na twitteru:
Vrahoun Assad za pomoci zlých krvelačných Rusů vyhnal multikulturní Islámský stát z Palmyry. A svět se z toho raduje. Otřesné.

Petr Paulczyński:
Když tak koukám jakou hysterii v kavárně vyvolala návštěva šéfa jedné ze světových velmocí, jsem zvědavej co se bude dít až přijede Trump.

Martin Lank:
V souvislosti s návštěvou čínského prezidenta jsem se zamyslel. A musím přiznat, že i pro mě je otázka lidských práv velmi citlivá.
Také si myslím, že západní svět by neměl poklonkovat režimu, který lidská práva bezostyšně pošlapává. Měli bychom říci jasné výhrady zřízení, které svoji vlastní ideologii povýšilo na jedinou povolenou v rámci celého státu, které projevení jiného názoru krutě trestá a neumožňuje svobodu projevu ani svobodu shromažďování. Pro naši civilizaci by měla být nepřijatelná cenzura, manipulativní propaganda ve vládou řízených médiích, regulace internetu nebo soudní systém, ve kterém má poslední slovo vůdce státu. Nesmíme výměnou za ekonomický profit a obchodní vztahy zavírat oči před státem posvěcenými nelidskými tresty, mučením a popravami - a to často i pro lidi, kteří se neprovinili ničím jiným, než že se pokusili státní ideologii odmítnout, nebo jen reformovat.
Jen mi prosím připomeňte - kdy a kde že se ten protest proti Saudské Arábii koná?

David Bartas, kandidát Svobodných a Soukromníků v Jihomoravském kraji:
Nevěřím, že si voliči v Brně přejí dávat ročně stovky milionů na začleňování "sociálně slabých". Žít Brno zřejmě mnoho lidí volilo jako protestní stranu z jiných důvodů. Ukázalo se, že to byla chyba.
Podobnou chybou by bylo volit Piráty se Zelenými do kraje. Jsou to levičáci, kteří za peníze daňových poplatníků jako první zaměstnají sami sebe a hned potom pošlou veřejné prostředky svým kamarádům do neziskovek. Pro důkaz se stačí dívat na působení Žít Brno na brněnském magistrátu.
Pár bodů z programu sociálního začlenění podle Žít Brno:
1. Stovky milionů "sociálně vyloučeným" a neziskovkám. Partnery města se stanou IQ Romea servis a Sdružení Petrov.
2. Šikana podnikatelů při výstavbě domů, aby do svých projektů povinně zahrnovali i sociální byty.
3. Zaměstnávání sociálně slabých v městských firmách, případně na magistrátu. První vlaštovkou je sám autor návrhů Martin Freund (Žít Brno), nyní placený za vymýšlení těchto strategií.

Povídá Kohn Roubíčkovi:
Tuhle jsem četl, že prej jsme tu naši zemičku zaprodali Americe a Západu. A tady zase píšou, že jsme se zaprodali Rusku a Číně.
No, řekněte! Není to krásné prodat takový aušus dvakrát?