ÚTERNÍ GLOSY 29.03.2016

Miroslava Macka
Media do nás celé velikonoční pondělí hustila, že v Číně je tvrdá komunistická diktatura a velká část společnosti touží po demokracii západního typu. V tom případě mi ovšem nejde na rozum, že z těch několika set tisíc čínských turistů, kteří k nám každoročně přijedou (zřejmě ti šťastní, kteří dostali výjezdní doložku a valutový příslib?), ještě nikdo nepožádal o azyl.

Tak to je titulek roku!
Brusel: "Pochod proti strachu" odložen pro obavy o bezpečnost.

Jaksi tomu nerozumím. Pokud občan veřejně prohlásí á margo pštrosí imigrační politiky české vlády „To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším“, je za tato slova policií zatčen.
Paragraf 309 za vlastizradu požaduje sazbu 15 - 20 let, nebo trest výjimečný, až doživotní. Je tedy u nás již trestné se domnívat a říkat, že se člen vlády dopouští vlastizrady a měl by za své činy dostat výjimečný trest? Od kdy? Podle jakého paragrafu jakého zákona?

Pražští policisté v noci na pátek zadrželi třiatřicetiletého muže, který odřízl ze sloupu veřejného osvětlení na Evropské třídě dvě čínské vlajky. Zda je to přestupek, nebo trestný čin, policie zatím nestanovila, protože není určena výše škody. Muž byl propuštěn na svobodu.
Předpokládám, že měl na sobě čínské triko a tenisky a také štafle a nůž byly čínské výroby…

„Sdružení pro integraci a migraci“, v jehož čele stojí (svět div se!) Jan Ruml, si přijde z veřejných zdrojů (dle závěrečné zprávy za rok 2014) na něco přes 8 milionů korun. Veřejné zdroje jsou evropské fondy, Hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra, Visegrádský fond, Norské fondy a tak dále…Z osmi milionů, co které má sdružení k dispozici, jich celých šest a čtvrt milionu jde na osobní náklady, na mzdy plus sociální a zdravotní pojištění.
To se to migruje a integruje (za cizí peníze)!

Sdružení Romů severní Moravy v pátek vyzvalo otevřeným dopisem předsedu vlády a další představitele českého státu, aby se urychleně zasadili o zrušení Dělnické strany, Národní strany a také organizace Národní odpor. Pokud se tak nestane, varují ostravští Romové před hromadnou emigrací z České republiky.
To je ale vynikající nabídka! Rozhodně nerušit!

„Hlídací pes“ se pozastavuje nad tím, že na vítacích billboardech podél cesty z letiště do města, kudy pojede čínský prezident, je český nápis „Vítejte v České republice“ a nápis čínský, který ovšem podle překladatelky z čínštiny zní „Vítá vás celá Česká republika“, což jistě není pravda. Pikantní ovšem je, že odpůrci prezidenta Zemana (a tedy i čínského režimu), se chystají vylepit billboardy s portrétem Havla a dalajlámy s nápisem „Češi Tibet podporují“. Což je stejná nepravda…

Ptám se těch, kteří dostávají z návštěvy čínského komunisty osypky, zdali jim stejně či více vadí naše kamarádíčkování se Saúdskou Arábií s režimem nekonečně odpornějším, pokud jde o lidská práva, nicméně spojencem USA, a jak to dávají najevo. Neboť slyšet je rozhodně není.

Sněmovna na návrh poslance Kudely (KDU-ČSL) zakázala reklamu na přípravky na podporu erekce v TV vysílání v časech od 6 hod. do 22 hod.
Zřejmě aby v té době nebyly děti rušeny při sledování tvrdého porna na svých mobilních zařízeních…

Tomáš Haas:
Pražská policejní mluvčí Zoulová říká, že to, že někdo zničí vlajku vyvěšenou na stožáru veřejného osvětlení, není samo o sobě přestupkem.
Tak nevím, někdo (prý Česko-Čínská obchodní komora) zaplatil za povolení umístit tam ty vlajky. najmul si pro ně prostor. Zničit, či strhnout cizí majetek z právoplatně pronajatého místa není přestupek?
Každou tu vlajku kdosi koupil, zaplatil za ní, zaplatil za místo pro její umístění a za její instalaci. A pak přijde nějaký vandal, strhne ji (a desítky ostatních), nebo jí zničí, což je prý protest, a není to ani přestupek.
Kdybych si pronajal veřejnou plochu, třeba obecní louku a zaplatil za trávu, kterou tam chci sklidit, nebyl by to přestupek, kdyby mi jí někdo znehodnotil, nebo zničil? Kdyby nějaký šílený ateista zničil výzdobu kapličky na obecním pozemku, a prohlásil to za protest, nebyl by to ani přestupek?
Žijeme v podivné době v podivném místě.

Václav Klaus 25.3. 2003
„Představa zastánců útoku na Irák, že lze demokracii zavést vojenskou silou, je pro mne jako z jiného vesmíru….“
Už chápete, proč jej někteří lidé nesnášejí?