ÚTERNÍ GLOSY 22.03.2016

Miroslava Macka
A tak tu máme po jedno sto padesáté šesté problém se zdravotnictvím, který se opět bude řešit setrvale nefunkčním řešením: přisypáním peněz. Na důkladnou reformu zdravotnictví nemají politici koule (to už jsem zjistil na vlastní kůži před mnoha léty), a tak se opět nasypou miliardy do černé díry českého zdravotnictví.
Možná by si politici mohli udělat jasno alespoň v tom základním, z něhož se pak odvíjí vše ostatní ve zdravotnickém systému: Je zdraví soukromý statek nebo veřejný? Pokud se totiž politici domnívají, že veřejný, budou tu problémy ve zdravotnictví pořád.

Kterak lehce zvýšit průměrnou mzdu:
Vyplatí se odměny šéfům ČEZu…

Nápad ze Slovenska: Přerozdělení slovenských cikánů do všech zemí EU podle povinných kvót.

Nápad z Česka, týkající se imigrantů: Namísto „Stolečku, prostři se!“ „Obušku, z pytle ven!“

Vladan Krásný na facebooku:
Čeští zemědělci požadují odškodné za loňské sucho! Kupodivu ho nechtějí od Boha, ani od přírody, ale od vlády.
Dodávám:
Členové vlády jim ovšem nepřispějí ze svých rodinných rozpočtů, ale z našich. Zemědělci ovšem chtějí odškodné i tehdy, když je mokro nebo je příliš horko či velké mrazy. .
Přitom při neúrodě ceny potravin logicky stoupnou, ovšem zemědělci se brání, že ze zvýšených cen moc peněz neuvidí. Nabízím jim tedy staletími osvědčený recept: Založit si vlastní podpůrný fond, do kterého si budou ukládat v dobách hojnosti a v dobách zlých z něho čerpat.