PONDĚLNÍ GLOSY 21.03.2016

Miroslava Macka
Ach, ta ztráta paměti:

Martin Komárek v MF Dnes dne 29.3.2012: V případě politika platí presumpce viny. Pro jednotlivce to může být hořké, pro systém však záchovné a ozdravné…Proto je nutné si některé věci stále připomínat. Kupříkladu novinový titulek MF Dnes starý pět let:

Zásah v Libyi je nutný, míní Havel. Klaus s ním zásadně nesouhlasí.Eurologika:

Řekové budou migranty, kteří připlují z Turecka, vracet zpět do Turecka, které je navzdory své ohromné armádě a tvrdému režimu do Řecka klidně pouští, za což dostane Turecko zaplaceno…Donald Trump:

...„Je velkou chybou, že jsme bombardovali národ, který byl naším spojencem ve dvou světových válkách,“ omluvil se Donald Trump Srbům a tvrdě a napadl manžely Clintonovy slovy, že oni to považují za úspěch. „Pro mě je to hanba,“ dodal Trump.

A dále v omluvě Srbům pokračoval slovy: „Omlouvám se Srbům za všechny chyby americké politiky a především chyby Clintonových. V boji proti islámskému terorismu potřebujeme spojence, kteří mají bojové zkušenosti s tímto zlem – a to jsou v Evropě Rusové a Srbové.“...Sociolog Petr Hampl:

„Před 20 lety bylo podnikání z dnešního pohledu téměř neregulované. A docházelo snad k otravám strávníků? Vypukávaly epidemie? Bylo výrazně více požárů nebo úrazů? Měli podnikatelé a jejich zaměstnanci výrazně horší vztahy než dnes? Nic z toho. Praktický život ukázal, že všechny ty regulace byly zavedeny úplně zbytečně a že naopak způsobily mnohamiliardové škody.“Fotograf Jan Šibík v Reflexu o situaci v uprchlickém táboře Idomeni v Řecku:

V táboře se objevil čínský výtvarník Aj Wej - wej. Uspořádal tu happening. V táboře objevil Syřanku Núr al – Chzamovou, přivezl klavírní křídlo a v největším dešti uspořádal koncert. Dívka hrála na klavír klasickou hudbu a Aj Wej - wej s několika dalšími držel nad klavírem igelit. Obstaral také výkonné reproduktory, a tak nad celým tímto táborem hrůzy zněla nádherná hudba. Když pak přiběhli za umělcem s deštníkem, rázně ho odmítl: Nou umbrella! Lidi tu moknou a já nepotřebuju deštník!

Pak odjel a Syřanka se vrátila do svého promočeného stanu.

Dodávám:

Ano, taková je většina histrionských sebestředných umělců, dělajících „dobré skutky“ - vždy jde o barnumskou sebeprezentaci kvůli pofidérní slávě a následným kšeftům s popularitou…Určitě nakoukněte: bývalý Babišův náměstek vysvětluje, že ať patřilo a patří Čapí hnízdo komukoliv, dotační podvod se stal v každém případě.

http://blog.aktualne.cz/blogy/lukas-wagenknecht.php?itemid=27084