PONDĚLNÍ GLOSY 29.02.2016

Miroslava Macka
Podpora biopaliv přišla české motoristy v roce 2015 na 2,688 miliardy korun, o které se jim prodražil nákup pohonných hmot. Za posledních pět let pak stát donutil motoristy sáhnout do kapes pro téměř 13 miliard korun navíc.
Za blbost se platí, to je v pořádku. Neměli by však platit jen ti blbci, co ta biopaliva vymysleli a prosadili?

Ministři v příští vládě by už neměli mít možnost ovládat své firmy, myslí si premiér Bohuslav Sobotka. Jeho ČSSD se chystá podpořit návrh změny zákona o střetu zájmů z pera opozičního poslance Martina Plíška z TOP 09, která by přinutila ministra financí Andreje Babiše (ANO) vzdát se správy jeho obřího Agrofertu.
Tolik zpráva. Dodávám, že jen úplní hlupáci se mohou domnívat, že takový zákon cokoliv změní. Pokud se ovšem vůbec podaří prosadit, neboť soukromá Babišova tajná služba a jeho novinářští lokajové budou jistě v plné pohotovosti.

Brněnská učitelka na 1. stupni ZŠ Petra Štěpánová v České televizi:
"Velmi ráda učím děti to....Já vám velmi ráda řeknu, co učím děti. Děti velmi zajímá Hitler, zajímá je 2. světová válka. ....Čili, co udělaly Spojené státy. Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera.“
Dodávám: neměla by spíše sedět ve škamně a doučovat se dějepisu než stát na stupínku?

Co bude s Evropou za 15 let je plně v rukou Alláha…

Extrémista = člověk, který odmítá zásahy státu do každé prkotiny.

Petr Bystroň, předseda bavorské části Alternativy pro Německo k imigrantům, kteří již jsou v Německu:
„Nenutil bych je k odjezdu. Snížil bych pouze nelegálním přistěhovalcům sociální dávky na nulu a dal jim na vědomí, že kdo se bude chtít vrátit, dostane kromě jízdenky na cestu 10 000 eur na ruku. Věřím, že tak rychle by nikdy nikdo neuviděl muslimy utíkat. A námitka, že je to drahé, neobstojí. Německo stojí náklady na imigranta ročně 35 000 eur.“

Lenka Zlámalová, Echo 24:
OKD je úplně klasický tunel prováděný za asistence špičkových právníků. Je to tunel na stát, akcionáře, věřitele. Bakala si od původních privatizátorů ze společnosti Karbon Invest koupil OKD za přibližně 13 miliard korun. Sám osobně z nich nejrůznějšími cestami vytěžil přes 70 miliard korun.
Zůstala po něm firma, jejíž hodnota je nulová. Akcie NWR, což byla ta firma, přes níž Bakala OKD ovládal, se obchodují na pražské a londýnské burze. Mají cenu nula. Fakticky je ta hodnota firmy dokonce záporná, protože za sebou táhne miliardové závazky a dluhy. Jen ztráta za loňský rok dosáhla šesti miliard korun.

Čtenář glos S. J. mi napsal:
K postřehu čtenáře E.B. bych ještě dodal: zkuste zaměnit "proruské servery" za "štvavé vysílačky".
(Inspiroval mě ministr Chovanec, když blábolil o výtečné práci PČR během demonstrací 6.2.)

Petr Paulczyński k propuštění televizní producentky Kamily Zlatuškové:
Na zachování Zlatuškové vznikla petice, kterou podepsalo pěkných 618 lidí, k tématu se vyjádřila Helena Třeštíková a Matěj Hollan, takže je všechno o. k. Vůbec nejrozzlobenější jsou lidé, kterým Zlatušková dávala práci. Nejméně rozzlobení jsou lidé, kteří jejich práci aspoň jednou viděli.

A jeden nekorektní na závěr:
Přijde v Kolíně nad Rýnem migrant do ordinace a povídá:
"Pane doktore, mě po sexu děsně pálí oči!"
"To je normální, to je z pepřáku..."