ČTVRTEČNÍ GLOSY 25.02.2016

Miroslava Macka
Podle médií konkrétní lidé vydali podvodné licence na provoz solárních elektráren. Ti ovšem kupodivu u soudu nesedí. Nynější předsedkyně ERÚ Alena Vitásková přišla na úřad osm měsíců poté a měla podle brněnského soudu licence odebrat. Jenže k tomu nestačí názor paní Vitáskové, ale je zapotřebí posudek jiného soudu, který ovšem v této věci dodnes nerozhodl. Přesto byla odsouzena na osm a půl let nepodmíněně.
Něco tady velmi smrdí, a to silně.

Zdalipak nezávislí soudci musejí podávat daňová přiznání a někdo kontroluje případné rozdíly mezi jejich příjmy a majetkem?

Pavel Hasenkopf na facebooku:
Mám silné podezření, že Alenu Vitáskovou nedostaly do vězení kšefty se solárníky, ale to, že se těm kšeftům postavila.

A ještě jednou Pavel Hasenkopf:
"Boj proti inkluzi přehlíží smysl školy. Ta má učit empatii společného, ne vyloučení a tvorbě ghett."
Tam s tím zcela zásadně nesouhlasím. Smyslem školy je naučit děti číst, psát a počítat plus znát reálie, ne jim vštěpovat světonázor party, která je zrovna u moci.

Martin Novotný:
Je potřeba měřit všem stejně. V souvislosti s dnešním rozhodnutím o "znárodnění" letecké záchranky, která je dle Andreje Babiše příliš drahá, navrhuji okamžitě ZNÁRODNIT AGROFERT. Je pro stát s ohledem na dotační obžerství příliš drahý a je tedy otázka, zda by výživu obyvatelstva, chemický průmysl a čert ví, co ještě ...nevykonával lépe stát sám???

Čeština je jazyk vtipný:
Radovan Krejčíř = Jágr zločinu.