STŘEDEČNÍ GLOSY 24.02.2016

Miroslava Macka
V demokratickém státě není možné, aby menšina zcela znemožňovala a trvale blokovala zákonodárný proces. Ústavní soud musí chránit menšinu, ale musí také ctít právo většiny rozhodovat. V debatě o principech rozhodování parlamentu to uvedl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
Takže výsledek rozhodnut Ústavního soudu známe dlouho předem. Soudruhu, to už tady jednou bylo, že rozsudky byly známy předem, pamatuješ?

Václav Klaus mladší:
Když se šikanují žáci mezi sebou, je to jednoznačně vina učitele. Protože u učitele, co dělá svou práci naplno, se to stát nemůže. Stejně jako se normálním rodičům nešikanují doma navzájem sourozenci.
Když se šikanuje učitel, je to jednoznačně vina vedení školy, protože taková škola a celá její atmosféra stojí za starou bačkoru.

Via Erik Best:
Sobotka v září 2014: Rozšiřování EU/NATO za cenu eskalace vojenského napětí mezi západní Evropou a Ruskem není možné.
Sobotka včera: Podporujeme vstup Gruzie do NATO.

Petr Paulczyński:
Massachusetts (Emerson): Demokraté: Clintonová 46, Sanders 46; Republikáni: Trump 50, Rubio 16, Cruz 10.
V kavárně omdleli. ČT přemýšlí jak to svést na Putina.
V Chovancově tiskovce jsme se dozvěděli, že muž v hnědé bundě je podvrh proruských webů. K úplné informaci už jen chybělo, že za to může Putin.
Dodávám:
Nemyslím, může za to spolu s Kalouskem a Klausem…
A mimochodem, nesmírně se těším na veřejný proces s těmi zakuklenými neonacisty. Jenže se obávám, že žádný nebude…

Přítel Z. Š. mi napsal:
Každý, kdo se dobrovolně přidá k unijní byrokracii, ať již je to poslanec Zahradil, nebo Jourová, či kdokoliv další na vyšších i nižších stupních tohoto vyvinutého byrokratického systému, začne nějakým tím hláskem zpívat Evropskou budovatelskou píseň, když ne nahlas a z plných plic, tak alespoň brumendo. Přece jsme neočekávali, že by mohli kálet do vody, ze které pijí?
Problém je v morální rovině. Tedy zda si uvědomují, že EU dospěla do stadia, kdy její činnost škodí a každý další pobyt v této špatné společnosti je přihláškou k heslu: „nelze-li lumpárnu potřít, je nejlepší se k ní přidat“. Takže - lid obecný už ví svoje, páni papaláši a papalášci dělají, že ještě nevědí.

Karolina Stonjeková na facebooku:
V Reportérech ČT právě hovoří analytik "Centra nezávislé investigace"... Ano, slyšíte správně - Centrum nezávislé investigace!!!
Jestli já nedělám něco blbě. Jestli já neokrádám sama sebe, když se pořád konzervativně držím přesvědčení, že prachy se vydělávají v sektoru ziskovém a nikoli neziskovém. Asi bych to měla přehodnotit. Najít si job v nějakém takovém honosně se jmenujícím zařízení, na vizitkách mít titul "analytik", zanalyzovávat všechno od velkého kulového až po houby s octem a občas si namastit ego párvteřinovým vystoupením v nějaké veřejnoprávní agitce.
Nebo jestli bych se neměla zařídit úplně sama pro sebe a takové zařízení rovnou založit. Vzít si na to ňákou dotačku, grantíček, a vyhrát nějaké to výběrové řízení na analytické službičky. Prostě ždímat Ůnyji i vládu a tvářit se při tom, jako že zachraňuju svět....
A za tuhle fiktivní záchranu světa si nechat královsky platit od těch, kteří nic nezachraňujou, protože mají tu smůlu, že musí makat...