STŘEDEČNÍ GLOSY 17.02.2016

Miroslava Macka
Policie stále pátrá a pátrá po těch nemaskovaným - maskovaných neonacistech z Thunovské…

Představte si, že by namísto té šikanované učitelky umřela ta, která se zhroutila poté, co vyšlo najevo, že s žáky připravovala otázky k besedě s prezidentem Zemanem.
Jak by se s tím vypořádala media? Echo 24 by napsalo, že ji zabil Zeman a jeho hradní promoskevská parta, iDnes by rozmázla, že ji zabili žáci a mizerná práce ministryně školství z ČSSD, kdežto Parlamentní listy by napsaly, že ji zabili zkorumpovaní novináři. Po delším čase by pak Svobodné fórum přineslo článek s titulkem „Zabil učitelku Babiš?“
Většině občanů by to však bylo zcela jedno, protože má každodenní přízemnější starosti…

Poslanec ČSSD Roman Váňa je zásadně proti tomu, aby se na pražském Malostranském náměstí zrušilo parkoviště. Jinak je přesvědčen, že s auty je náměstí „smysluplnější, hezčí a živější“, parkují tam ovšem též poslanci, a ti podle jeho slov „často končí svoji práci tak pozdě, že už ani metro nejede“.
Zdá se, že záhy uslyšíme v Poslanecké sněmovně debatu a příspěvcích na taxislužbu…

Spousta malých dětí věří, že peníze jsou z bankomatu. Spousta dospělých, že dotace jsou z Evropské Unie.

Četbou novin, posloucháním rozhlasu a sledováním televize záhy přijdete na to, že experty se lidé stávají pouze a jedině omíláním několika frází. Pár vzácných výjimek pak potvrzuje pravidlo.

Krása češtiny: „svědci Babišovi“ dle vzoru „svědci Jehovovi“ - též jen fanatická víra bez špetky rozumu.