ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.02.2016

Miroslava Macka
Některé zprávy jsou pro naši budoucnost důležitější, než domácí handrkování. Přesto jim nikdo nevěnuje patřičnou pozornost…
Ukrajinský ministr hospodářství Aivaras Abromavičius odešel minulý týden z vlády kvůli rozrůstající se korupci a nemožnosti prosadit ekonomické reformy. Mezinárodní měnový fond chce posečkat s finanční pomocí do doby, než se vyjasní politická situace. Pokračování finanční pomoci podmiňuje MMF pokračováním reforem.
Angela Merkelová slíbila v Turecku, že syrské uprchlíky, kteří doputují z Turecka do Evropy, přerozdělí mezi ostatní státy EU. Nás se, pochopitelně, neptala.

Ministr vnitra Chovanec 28. března 2015 po propuštění dvou unesených dívek v Pákistánu:
„Česko nevyjednává s teroristy ani neplatí výkupné.“
Lhal nebo mu to zatajili? Dozvíme se to ovšem jen v případě, že se ho na to naše media, už zcela bezzubá, zeptají.

Na internetových stránkách iDNES.cz jsme uveřejnili následující nepravdivá tvrzení se vztahem k osobě pana Ivana Langera: že Ivan Langer je ve spisu Krakatice „podezřelý“ z propojení na organizovaný zločin kolem zavražděného bosse Mrázka (iDNES.cz 22. 9. 2008) a že podnikateli Kyselému dlužila i „Langerova“ firma (iDNES.cz 4. 10. 2008). Tímto se panu Ivanu Langerovi omlouváme. MAFRA, a.s., provozovatel serveru iDNES.cz.
Tak takto pracuje „ctihodné“ medium: nejprve někoho v očích veřejnosti zcela dehonestuje, aby pak někde po drahné době vydalo krátkou, obvykle zasunutou zprávičku. Zcela mi tam chybí informace o vyhazovu redaktorů, kteří to způsobili. Ačkoliv, ti už určitě lžou a manipulují někde jinde…

Tomáš Haas:
Panebože, že těch neonacistů je u nás tolik!? Sešlo se jich podle pana Fendrycha 3000, ten ale zřejmě odešel dříve, protože na něj někteří demonstranti nebyli hodní a říkali mu ošklivá slova, a podle policie jich nakonec bylo 10 tisíc a naše policie je stejně hodnověrná, jako naši novináři a naše televize. 10 tisíc neonacistů na jedné demonstraci! Tohle snad trumfl v minulosti jen jeden německý kancléř.
Jak je to možné?
Nad tím se zamýšlí i pan Fendrych. Je mu divné, že lidé jsou neinformovaní (což je takový kulantní výraz, pro něco ještě horšího). Jak píše pan Fendrych, zaráží ho "Podivuhodně nízká informovanost protestujících v době dokonalých informačních technologií."
Jsou ovšem i takoví, kteří se, jako já, domnívají, že je to tím, že ty dokonalé informační technologie spíš slouží k tomu, aby lidé žádné informace nedostali a zvýšila se důvěra veřejnosti v Kostelecké uzeniny a Bruselské komisaře.
Co s tím? Martinu Fendrychovi jsou některé kroky už jasné:
"Policie musí tyhle české teroristy chytit. Je to její jednoznačná priorita."
Zaplať pánbůh za ten můj Nero Wolfe syndrom, díky kterému nevycházím z domu.
Snad se nemusím bát, že i mně policie chytí.
Ačkoliv nevím, pan Fendrych také píše, že je za tím Putin a to znamená, že jsme ohroženi všichni, v bezpečí není nikdo, ucho vlasti naslouchá, a ti ruští agenti se mohou těšit na to, že skončí na Borech, kam mně ostatně právě včera poslal jeden vnímavý čtenář a budou za trest do smrti dostávat k jídlu chleba, vodu a vodňanská kuřata...

Jan Skopeček:
ČR loni získala z EU o 152 mld. více, než odvedla. To je ale bezcenná informace bez úvahy nad smysluplností projektů a efektivitou čerpání. Navíc je třeba mít na paměti, že do EU odvádíme volné, nevázané prostředky a zpět je získáváme na předem určené účely, navíc s nemalými administrativními náklady, které v bilanci chybějí.

William Engdahl, americko - německý odborník na geopolitiku a ropné trhy:
Připravuje se snad za oponou na Blízkém východě něco opravdu ošklivého, co v průběhu letoška dramaticky zvedne ceny ropy? Budeme svědky nějaké podoby opravdové, konvenční války mezi šíity a wahhábistickými ropnými státy, stojícími za Saúdy? Doteď se oba bloky konfrontovaly jen nepřímo, především v Sýrii. Jenže po popravě šíitského duchovního a poté, co rozzuření Íránci napadli saúdskou ambasádu v Teheránu a oba státy přerušily diplomatické styky, už nejde jen o válku na dálku.
Dr. Husajn Askari, bývalý poradce saúdského ministerstva financí, k věci řekl: “Pokud vypukne válka mezi Íránem a Saúdskou Arábií, ropa by mohla během jediného dne stoupnout až na 250 dolarů za barel a okamžitě spadnout například až na 100. Pokud si ale oba rivalové navzájem napadnou přepravní kapacity, mohli bychom vidět, jak ropa vystoupá na více než 500 dolarů na barel. Jak dlouho na takové ceně zůstane, to záleží na rozsahu poškození.”
Všechno mi říká, že svět čeká další velký ropný šok. Zdá se, že ropa je vždycky až na prvním místě. Jak údajně jednou prohlásil Henry Kissinger během jiné ropné krize - té v polovině sedmdesátých let, kdy Evropa a Spojené státy čelily ropnému embargu států OPEC s dlouhými frontami na benzínkách:
“Když ovládáte ropu, ovládáte národy.”


Krásný novotvar: dnešní agrobolševická vláda…