ÚTERNÍ GLOSY 9.02.2016

Miroslava Macka
Nora Fridrichová z ČT na facebooku:
Mohl by mi někdo osvětlit veřejný zájem pro zveřejnění informace o výši výkupnýho za 2 unesený holky? Aby si každej moh spočítat, kolik dal ze svý peněženky a požadovat to po jejich rodinách? Existuje ještě nějakej jinej důvod?
Ano, existuje: s únosci se nevyjednává, únosci se střílejí. Placením výkupného jsou motivováni další a další únosci k únosům. A za druhé, za svoji blbost by si měl každý platit sám.

Ve skupině zakuklených policejních provokatérů v pražské Thunovské byl včera zahlédnut i nezakuklený komunistický senátor Doubrava. Že už by soudruzi trénovali na další Vítězný Únor?
A to má policie ještě tu drzost tvrdit, že koordinátora té inscenace nezná a že šlo o skutečné neonacisty! K zblití!
Záhy je vše zase jinak: dle policie to byl policista v civilu, který se snažil zakuklené demonstranty klidnit! Tak teď už nás mají opravdu za voly! Tohle přece v normálním státě nemůže policejní šéf a ministr vnitra přežít (ve funkcích)!

A hleďme! Takže žádný Molotovův koktejl, ale zábavná rachejtle…to se ti maskovaní neonacisté, kteří vytloukli okna „Kliniky“ moc nevycajchnovali. Jako by měli obavy, aby náhodou někomu neublížili, že ano?

Petr Hampl:
Za starých časů se občas dělo, že se mezi demonstranty vmísil placený policejní provokatér, aby jim vnukl nějaký blbý nápad a tím ospravedlnil následné policejní násilí. Ministr Chovanec to ale dotáhl k dokonalosti. Sestavil demonstraci pouze z provokatérů, úplně bez normálních protestujících. Vznikl tak uzavřený kruh. Sami uděláme demonstraci, sami přejdeme k násilí, sami se rozeženeme, sami se zatkneme, sami sebe budeme vyslýchat...ministerstvo vnitra už nepotřebuje nikoho venku. Vystačí si samo.
Jenže to udělali velmi špatně a je z toho ostuda. Chovancovi nehrozí demise jen díky podpoře České televize, která se rozhodla to nerozmáznout a divákům naopak předložila kašírované záběry.
Jestli nejlepší Chovancovi lidé nezvládli ani tohle, jak můžeme věřit, že budou schopni uhlídat bojovníky Islámského státu a podobných skupin? Obávám se, že to za ně Česká televize nevyřeší