PONDĚLNÍ GLOSY 8.02.2016

Miroslava Macka
Jestli po té sobotní policejní frašce v pražské Thunovské nepadne ministr vnitra a policejní ředitel, a ten policajtský floutek v bundě se šálou, který tu policejní provokaci organizoval na místě nebude okamžitě vyhozen na dlažbu, pak je opravdu nejvyšší čas k defenestraci. Také se ukáže, jestli zde zbyla ještě vůbec nějaká solidní media.
A mimochodem: který debil byl odpovědný za tuto inscenaci?
Česká televize by se pak měla omluvit veškerým svým nedobrovolným koncesionářům - chlebodárcům za zcela neobjektivní zpravodajství hraničící taktéž s debilitou.

Podle časopisu Respekt zaplatila česká vláda za ty dvě dívky unesené v Pákistánu, které se vloni vrátily domů, 6 milionů dolarů, tedy cca 150 milionů korun. Což je samozřejmě nesmysl, neboť tak vysoké platy ministři nemají a navíc lze předpokládat, že ze svého by nedali ani korunu. Ty peníze jsme nedobrovolně zaplatili my všichni…

Nechápu, proč se pochybuje o příčetnosti pětice, která se nechala „unést“ v Libanonu. Pokud bylo jejich cílem dostat zpět do Libanonu Libanonce zadržené v Praze (domnívám se, že ano), tak odvedli brilantní práci.

Vyšla „Euroangličtina“, česko - anglický slovník odborné terminologie institucí a fondů EU. Už tedy konečně vím, že "disseminate good practice examples" znamená "rozšířit příklady dobré praxe", že "endeavour to streghten efforts" je "snažit se posílit úsilí" a "enhance visibility of EU funded project" znamená "zviditelnit projekty podpořené z fondů EU".
What a great tool to remind stupidity of eurospeak...

Matěj Stropnický:
Není normální, aby 80% Čechů létalo na dovolenou.
Dodávám:
Také bych raději putoval po vlastech Českých, pokud tu bude kvalita pohostinnosti (v tom nejširším slova smylu) stejná, jako kupříkladu v Rakousích.