ČTVRTEČNÍ GLOSY 28.01.2016

Miroslava Macka
Spousta dnešních pisálků by zřejmě vytvořila k Sokratovu výroku „Vím, že nic nevím“ titulek „Sokrates přiznává, že nic neví.“

Teď si uvědomuji, že existuje ještě jedna demokratická a „elitami“ uznávaná možnost zbavení se Sobotky, kterou Zeman opomněl zmínit: nazývá se Majdan…

Když jde o kšeft, leze se holt do každého zadku:
…a evropské kulturní zvyklosti jdou stranou. Italové při návštěvě ustoupili požadavkům íránské delegace a před tím, než Íránský prezident Hasan Rúhání v rámci své návštěvy Říma vstoupil do muzeí římského Kapitolu, zakryli všechny nahé sochy.

Centrum Stockholmu už není bezpečné město. Hlavní železniční nádraží a jeho okolí okupují gangy nezletilých přistěhovalců marockého původu, kteří okrádají kolemjdoucí, sexuálně obtěžují ženy a napadají pracovníky ostrahy. Přiznala to švédská police s tím, že nadále není schopna zjednat pořádek.
Netušil jsem, že v Maroku zuří válka…

Sedmnáctiletou Dánku, která se s pomocí pepřového spreje ubránila sexuálnímu útočníkovi, čeká pokuta 500 dánských korun (1800 Kč). V zemi je totiž zakázáno pepřové spreje vlastnit. Raději bez komentáře…

Tomáš Cikrt:
V historii bude Bohuslav Sobotka zapsán jako ten, kdo umožnil oligarchům vládnout. A přestože trojjedinost Andreje Babiše je jenom sofistikovanější podoba korupce a přestože tahle vláda má nejvíce veřejných zakázek bez soutěže v historii, bude nás premiér přesvědčovat, jak jsou dobří, protože v nějaké přiblblé tabulce korupce Česko poskočilo o dvacet míst nahoru.

Přítel Z. Š. mi napsal:
Cestou do Uherského Brodu na lávce přes silnici krásný transparent: „Rádi přijmeme všechny uprchlíky, kteří budou prchat ze západní Evropy před islámem“.

Karolina Stonjeková ke slovům Jiřího Pospíšila, že zvažuje kandidaturu na prezidenta republiky:
Tak logiku to dává! Kalouskovi odešlo z čela TOPky kníže a preference strany jedou dolů jak páternoster. Moc použitelného materiálu už nezbývá: Leoš Heger bude navždy zapsán jako neúspěšný ministr zdravotnictví, Helena Langšádlová má sice tmavé vlasy, ale když otevře pusu, slyšíme blondýnu jak z lidových anekdot a Gazdík spolu s ostatními STANisty pomalu, ale zato jistě bere kramle. Zbytek politiků jsou no name´s.
A Kaldovi je dozajista jasné, že chce-li si udržet svoje core voliče, levicové liberály městského typu, tak sebe by do ještě většího popředí vystrkovat neměl. Chce to prostě nějakého Karla římská dvě - ovšem mladšího a schopného hovořit plynně a srozumitelně česky... A tak přichází na řadu Jiřík. Je sice momentálně uklizen v Bruselu, ale má jednu velkou výhodu - vždycky se vyznačoval tím, že se nevyznačoval vůbec ničím a díky tomu nikomu nevadí. Navíc odešel z té zločinné kmotrovské ODS a na to český (levicový) intelektuál slyší. Takže nakonec může Kalda s Jiříkem udělat terno: všichni rázem zapomenou na to, že je jeho kůň, tak jako na to zázračně zapomněli u Karla, a budou ho podporovat. Kalouskovi tak poskytne politické krytí další "respektovaná osoba" a on díky tomu ještě pár měsíců bude živit naději, že svůj nemastný, neslaný, rádoby pravicový projekt udrží nad pěti procenty. Dobrý tah!