ÚTERNÍ GLOSY 26.01.2016

Miroslava Macka
Skvělá charakteristika nového šéfa Zelených Matěje Stropnického se objevila na facebooku: Stropnický jr. je muž mnoha barev. Narodil se se stříbrnou lžičkou v puse, patřil ke zlaté mládeži, tváří se zeleným, ale je vlastně rudý.

Není už nejvyšší čas, aby se Karel Schwarzenberg omluvil za to, že má v erbu useknutou mohamedánskou hlavu, které krkavec klove oko? Není nejvyšší čas polepšit erb na něco multikulturnějšího? Vždyť je to xenofobní a čecháčkovské! A opravdu to sluníčkářům nevadí?

Zpěvák Paul Anka odložil kvůli bezpečnostní situaci své evropské turné na červen t.r. Tak tomu říkám optimismus!

Čtenář glos T. M. mi napsal:
Slyším, že je třeba masivně investovat do přenosových soustav, ale nikde, že je to třeba kvůli nárazovým přetokům energie z německého severu na jih, které v EU není zpoplatněno. Tak naši chalupáři, kterým se to dost prodraží, zaplatí zelené šílenství v Německu…

Vladimír Dlouhý:
Domácí úloha z "Matematiky pro odboráře" na dnešní večer:
Zaměstnavatel například z malé dílny může měsíčně vynaložit na mzdy 40 000 Kč, takže aktuálně zaměstnává čtyři zaměstnance.
Kolik zaměstnanců přijde o práci "díky" zvýšení minimální mzdy na 11 500 Kč? A platí tedy, že zvyšování minimální mzdy chrání zaměstnance?
Výsledky zasílejte do příštího zasedání tripartity.